"Ідіть і робіть!": Вакарчук закликав молодь до зміни України

Популярний музикант і громадський діяч Святослав Вакарчук виступив перед учасниками 10-го Щорічного молодіжного форуму освітніх програм "Завтра.UA".

Святослав Вакарчук на "Завтра UA"

Спіч музиканта з посиланням на "Новое время" наводять Патріоти України.

"Ви. Завтра. UA. Це три різних слова. Маю велику надію, що вони будуть пов'язані між собою. Почнемо зі слова завтра. Навіть у тих, хто перед вами виступає, поняття слова завтра відрізняється. У політиків завтра - це наступний виборчий цикл. У бізнесмена завтра може бути пов'язано з подальшим фінансовим роком. Для уряду завтра - це осінь. Це максимальний горизонт планування", - сказав він.

"Потім - перезимувати. Дуже хочеться, щоб зима була теплою. Потім весна - посівна. Потім - урожай. Так і живемо в дуже короткому agricultural mindset. Для більшості журналістів завтра - це завтра. Завтра новий номер журналу, газети, поста в інтернеті. Для мене завтра - це майбутнє України. Не восени, не в наступному році. А через 20-25 років", - наголосив музикант.

Вакарчук перефразував відомий вислів зазначивши, що кращий момент будувати завтра України був 25 років тому, а наступний кращий момент - сьогодні.

"Саме тому ми тут сьогодні. І сподіваюся, саме тому тут сьогодні і ви. Що таке Україна завтра? Відповідь не така очевидна, як нам того хотілося б. Ми можемо продовжувати жити так, як живемо зараз: країна, якийсь середнячок, яка після кожної наступної кризи потроху "просідає". Одні люди їдуть. Інші старіють. Треті хворіють. Більшість нашого населення щодо решти світу бідніша. Зовсім невелика частина людей щодо всього іншого світу стає багатшою", - констатував він.

Музикант висловив упевненість в тому, що ми не хочемо будувати таку Україну, але динаміка останніх 25 років показує, що це найбільш вірогідний сценарій.

"Однак це і не найгірший сценарій. Нерідко, не будучи суб'єктом на міжнародній арені, ми стаємо об'єктом чужої політики, а іноді і шахівницею або полем битви інших держав. Якщо ми йтимемо існуючою колією, є ймовірність, що хтось втомиться від такої України і вирішить нашу долю за нас. Руйнування зношеної радянської інфраструктури, слабка довіра населення до уряду, низький рівень справедливості в суспільстві - все це грунт для руйнування державності України", - упевнений Вакарчук.

Він наголосив, що бачить, мріє і хоче будувати нову Україну.

"Україна, яка є технологічним лідером у нових сучасних галузях. Не потрібно модернізувати Таврію. Це марно. Навіть якщо ви зробите з неї Деу Ланос. Потрібно прагнути будувати заводи з виробництва електромобілів, сонячних батарей, акумуляторів. Нові технології зв'язку 4G, 5G в майбутньому. Інтернет речей. Україна, яка є експериментатором нових законодавчих норм у судовій системі, уряді, медицині, освіті. Країну, яка не боїться інновацій. Україну, яка відкрита для світу і капіталу, і для трудових ресурсів. Країну, яка є магнітом для міжнародних талантів, які хотіли б приїхати до нас. І тут важлива ваша роль. Саме ви, а не хтось інший, зможете змінити траєкторію розвитку нашої Батьківщини", - сказав музикант.

Музикант також дав кілька порад.

"1. У кожного з вас повинна бути велика мета. Закрийте очі. Подумайте кожен про своє, чого більшого ви хотіли б досягти. Спробуйте візуалізувати це для себе. Шимон Перес говорив: Dream Big! Мета повинна бути дійсно великою. Не мрійте про грошові багатства, мрійте про велике.

2. Повірте в себе. Якщо ви не повірите в себе, ніхто у вас не повірить. Ви повинні бути щиро впевнені і вірити в те, що у вас і у всіх нас вийде.

3. Не думайте короткостроково і лінійно. Думайте на перспективу - світ може розвиватися експоненціально.

4. Ідіть і робіть. Одразу після цієї зустрічі. Ніхто, крім вас не зробить. Ніхто. Немає царя, президента, прем'єра, який би замість вас щось зробив. Будівництво своєї країни і досягнення мети - це кропітка й щоденна робота. Це як будівництво стартапу. Ніхто не виграє мільярд доларів у лотерею. Не потрібно чекати перемоги при першій ітерації. Можливо, вам доведеться спробувати десятки, сотні разів. І ви повинні вірити, що у вас все вийде!

5. Більше віддавайте. Віддавайте частину свого серця, часу, думок, ідей. Діліться. Ми взагалі живемо в open world. І я хочу, щоб Україна такою й була - відкритою. З відкритими даними.

6. Будьте послами своєї країни скрізь, де б ви не були. Позитивне реноме держави істотно прискорює і реальний успіх", - звернувся він до молоді.

"Ви Завтра UA. Це три різних слова. Маю велику надію, що вони будуть пов'язані між собою. Це залежить тільки від вас. Обіцяю вам допомогти в цьому", - підсумував Вакарчук.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.