Директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов прокоментував ухвалення скандального "антибандерівського" закону у Польщі, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
"Головна мета "антибандерівського" закону – посварити історичним минулим два народи – досягнута. І на якомусь пункті зупиниться ця історична сварка, і насамперед польська влада зможуть відкотити цю ситуацію назад, покаже час", - заявив експерт.
За його словами, поляки стали заручниками політизації історії. Як зазначає експерт, спроби віце-прем'єра України Павла Розенко під час переговорів з польськими чиновниками досягти компромісу були безуспішними. За словами Димова, Україна звертала увагу на зруйновані українські пам'ятки, про їх відновлення. Зате поляки пропонували проводити їх інвентаризацію. "Інвентаризація" пам'ятників українцям у Польщі – політизація історичного минулого, яка не має нічого спільного з історією. Тому переговори поки будуть безрезультатними. Наша позиція – ніякої інвентаризації, всі пам'ятники повинні бути відновленими, а закон скасовано. Принаймні, виправлено", – відзначає експерт.
Валерій Димов вважає, що закон почав діяти ще до того, як набрав чинності, адже вже відомі факти нападів на українців у Польщі. Зараз, на його думку, українцям у Польщі дійсно загрожує небезпека. "Польська влада, яка обіцяє не допустити неправових інцидентів, не зайде в паб, де будуть українці, або на підприємства, де працюють наші співвітчизники. І українці стануть заручниками такого різкого повороту в бік ультранаціоналізму польської верхівки. Поляки, які прислухаються до влади, можуть вчинити певні провокації проти українського народу. Суди, правоохоронна система Польщі, яким дали відмашку боротися з історією, боротися з людьми. Якщо вони в історії знаходять ворогів, то це перекидається на пошук ворогів поруч з собою. Звірячий оскал Росії буде стояти за такого роду процесами", – підкреслив Валерій Димов.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...