Директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов прокоментував ухвалення скандального "антибандерівського" закону у Польщі, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
"Головна мета "антибандерівського" закону – посварити історичним минулим два народи – досягнута. І на якомусь пункті зупиниться ця історична сварка, і насамперед польська влада зможуть відкотити цю ситуацію назад, покаже час", - заявив експерт.
За його словами, поляки стали заручниками політизації історії. Як зазначає експерт, спроби віце-прем'єра України Павла Розенко під час переговорів з польськими чиновниками досягти компромісу були безуспішними. За словами Димова, Україна звертала увагу на зруйновані українські пам'ятки, про їх відновлення. Зате поляки пропонували проводити їх інвентаризацію. "Інвентаризація" пам'ятників українцям у Польщі – політизація історичного минулого, яка не має нічого спільного з історією. Тому переговори поки будуть безрезультатними. Наша позиція – ніякої інвентаризації, всі пам'ятники повинні бути відновленими, а закон скасовано. Принаймні, виправлено", – відзначає експерт.
Валерій Димов вважає, що закон почав діяти ще до того, як набрав чинності, адже вже відомі факти нападів на українців у Польщі. Зараз, на його думку, українцям у Польщі дійсно загрожує небезпека. "Польська влада, яка обіцяє не допустити неправових інцидентів, не зайде в паб, де будуть українці, або на підприємства, де працюють наші співвітчизники. І українці стануть заручниками такого різкого повороту в бік ультранаціоналізму польської верхівки. Поляки, які прислухаються до влади, можуть вчинити певні провокації проти українського народу. Суди, правоохоронна система Польщі, яким дали відмашку боротися з історією, боротися з людьми. Якщо вони в історії знаходять ворогів, то це перекидається на пошук ворогів поруч з собою. Звірячий оскал Росії буде стояти за такого роду процесами", – підкреслив Валерій Димов.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...