"Є великі проблеми з пошуком робочих...": Польща буде безкоштовно давати роботу українцям

Україна спільно з Польщею почали проект з подолання шахрайства при працевлаштуванні українців в Польщі.

Проект "Партнерство і працевлаштування" розробили польсько-українська господарча палата спільно з Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

"Одним із факторів подолання шахрайства буде безкоштовне працевлаштування. Українці не повинні платити гроші за своє працевлаштування за кордоном, а компанії-посередники будуть отримувати дохід не від фізосіб, а від роботодавців, які шукають персонал", - йдеться в повідомленні.

Також додали, що безкоштовне працевлаштування завдасть удар по шахрайських схемах і недобросовісним компаніям, які тепер не зможуть морочити голови українцям і брати гроші нібито за пошук роботи, а насправді невідомо за що.

Президент асоціації Василь Воскобойник зазначив, що, на його думку, в Україні недостатньо робиться для того, щоб захистити українських працівників та організувати нормальне функціонування ринку міжнародного працевлаштування.

"Українцям треба знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці та є соціальне страхування", - підкреслив Воскобойник.

Відзначається, що Польща дуже зацікавлена в українських працівниках, оскільки польський ринок праці сьогодні знаходиться в поганій демографічній ситуації.

"Безумовно, польський ринок праці сьогодні знаходиться в поганій демографічній ситуації. Йде процес старіння польського суспільства і він буде тільки набирати обертів. І потрібно розуміти, що активні дії щодо поліпшення демографічної ситуації дадуть ефект лише за 20 років", - заявив провідний експерт польської асоціації роботодавців "Левіафан" Яцек Мачин.

"Тому у підприємців є великі проблеми з пошуком робочих... польський ринок праці сьогодні не може обійтися без працівників з України", - додав він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...