Окрема спільна армія ЄС – такі плани пропонує сучасній Європі президент Франції. В США критикують ініціативу Еммануеля Макрона, в Євросоюзі обережно коментують. В НАТО не розуміють навіщо об'єднанню паралельна військова структура, передають Патріоти України."Коли я дивлюся на сучасний світ, то бачу все більше розділену Європу. Коли я дивлюся на сучасний світ, я бачу, як з'являються нові авторитарні уряди на кордонах Європи, які озброюються. Ми стикаємося з багатьма спробами втручання в наш кіберпростір та в нашу демократію. Ми маємо захистити себе від Китаю, Росії та навіть від США", – сказав президент Франції Еммануель Макрон.
Президент США постійно наполягає на підвищенні витрат на оборону в рамках НАТО. А ще погрожує вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який є наріжним каменем безпеки в Європі. Росія у свою чергу нарощує військову присутність на своєму західному кордоні. Все це непокоїть не лише Францію. Німеччина підтримала ініціативу французького президента. І якщо Еммануель Макрон поки не пояснює, що робити з НАТО, коли буде створена армія ЄС, то Ангела Меркель вважає, що два військові інститути зможуть доповнювати один одного.
"Ми маємо, і я кажу це дуже серйозно з огляду на події останніх років, ми маємо працювати над тим, аби одного дня створити справжню європейську армію. Це не буде армія проти НАТО, я звертаю на це увагу, це буде гарне доповнення до НАТО", – розповіла Ангела Меркель.
Ідею двох головних гравців ЄС підтримують у Чехії та Угорщині. А от у Бельгії та Нідерландах не розуміють навіщо потрібна Європейська армія, якщо є Північноатлантичний альянс.
"Для Нідерландів ідея створення європейської армії – це занадто. НАТО є і залишається наріжним каменем нашої оборонної політики", – сказав прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.
А от Дональд Трамп взагалі образився на Еммануеля Макрона за те, що він побачив у США можливу загрозу для Євросоюзу.
В самому ж Альянсі наполягають, що створення військової структури паралельної до НАТО не має сенсу. А поки в Європі шукають спосіб захиститися від агресії зі Сходу і непередбачуваності глави Білого дому, Україна готується закріпити своє прагнення стати членом ЄС і Північноатлантичного альянсу у Конституції. Вітчизняні експерти вважають, інтеграційний шлях буде довгим і може зайняти не одне десятиліття. Наразі головне завдання для України – провести реформи в економічній, і в оборонній сферах.
Ідея створення армії ЄС – не нова. Про неї говорять від моменту заснування Євросоюзу. Але від слів до справи поки не переходили. Щоби втілити ініціативу президента Франції слід отримати схвалення всіх – 28 членів ЄС, а на сучасному етапі такої згоди немає.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...