Священномученики Никандр і Єрмія були учнями апостола Тита — послідовника Святого Павла. Вони навернули на шлях християнства багатьох язичників, передають Патріоти України.
Під страшними тортурами їх схиляли відмовитися від своєї віри. Никандр і Єрмея невпинно молилися і змогли гідно витримати всі випробування. Але мучителі не зупинилися. Голови і серця Святих проткнули цвяхами і ще живих, але понівечених, кинули в яму і засипали зверху землею.
Традиції
За народними повір'ями Єрьомін день вважається "темним". Вірили, що 17 листопада по вулицях гуляє нечиста сила, тому виходити туди без потреби не радили. Так народився вираз: "Єрьома — сиди вдома".
Щоб нечиста сила не зайшла в будинок, над дверима і вікнами малювали крейдою хрести, а на підвіконні розкладали грона горобини.
Особливо пильно стежили за погодою. Якщо навколо сонця помічали білі кола, то варто було чекати снігову бурю. Тихий Єрьома обіцяв ранній врожай пшениці.
Якщо в цей день випало багато снігу, то озимі зійдуть добре. Сніг випав і лежить - навесні чекайте багато пролісків.
Що не можна робити
У цей день не можна відзначати весілля і починати нові справи, інакше це не принесе користі.
На Єрьому не радили давати дрова, вугілля і гроші, інакше з дому піде щастя. Вважалося, якщо в цей день щось позичити, то весь рік доведеться провести в бідності.
Не можна в будинок пускати гостей і навіть випадкових подорожніх, адже навіть знайомий може виявитися нечистим в образі людини.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...