Єрьомін день: Традиції і повір'я свята

17 листопада 2018 року церква згадує святих мучеників Никандра і Єрмія. У народі це свято ще називають "Єрьомін день".

Священномученики Никандр і Єрмія були учнями апостола Тита — послідовника Святого Павла. Вони навернули на шлях християнства багатьох язичників, передають Патріоти України.

Під страшними тортурами їх схиляли відмовитися від своєї віри. Никандр і Єрмея невпинно молилися і змогли гідно витримати всі випробування. Але мучителі не зупинилися. Голови і серця Святих проткнули цвяхами і ще живих, але понівечених, кинули в яму і засипали зверху землею.

Традиції

За народними повір'ями Єрьомін день вважається "темним". Вірили, що 17 листопада по вулицях гуляє нечиста сила, тому виходити туди без потреби не радили. Так народився вираз: "Єрьома — сиди вдома".

Щоб нечиста сила не зайшла в будинок, над дверима і вікнами малювали крейдою хрести, а на підвіконні розкладали грона горобини.

Особливо пильно стежили за погодою. Якщо навколо сонця помічали білі кола, то варто було чекати снігову бурю. Тихий Єрьома обіцяв ранній врожай пшениці.

Якщо в цей день випало багато снігу, то озимі зійдуть добре. Сніг випав і лежить - навесні чекайте багато пролісків.

Що не можна робити

У цей день не можна відзначати весілля і починати нові справи, інакше це не принесе користі.

На Єрьому не радили давати дрова, вугілля і гроші, інакше з дому піде щастя. Вважалося, якщо в цей день щось позичити, то весь рік доведеться провести в бідності.

Не можна в будинок пускати гостей і навіть випадкових подорожніх, адже навіть знайомий може виявитися нечистим в образі людини.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...