Про це Der Spiegel сказав віце-президент комісії Марош Шефчович, передають Патріоти України.
«Не можна допустити, щоб з'явився простір, в якому немає ніяких правил. Не можна допустити, щоб до останнього міліметра в Балтійському морі діяло лише російське право, а право ЄС починалося тільки на материку», - підкреслив він.
Однак, Мароша Шефчовича турбують не тільки юридичні питання. Він вважає тривожним той факт, що в разі побудови «Північного потоку-2» майже весь газ з Росії в ЄС буде поставлятися в обхід України.
Минулого понеділка в Люксембурзі Шефович представив мандат, який дасть Єврокомісії право вести переговори з Москвою щодо нового газопроводу. 13 країн-учасниць ЄС висловили підтримку мандата, проте остаточне рішення по ньому буде прийнято тільки восени.
Видання нагадує, що в ЄС багато країн налаштовані проти «Північного потоку-2», тому що він суперечить енергетичним і зовнішньополітичним цілям союзу. ЄС хоче скоротити залежність від російського газу. Крім того, Україна може опинитися найбільшою жертвою нової російської ГТС, адже велика частина газу з Росії в Європу транспортується через її територію. Брюссель намагається підтримати українську економіку, надаючи значну фінансову допомогу. Але якщо він погодився б на «Північний потік-2», Київ втратив би доходи від транзиту газу.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...