Про це в п'ятницю повідомили "Ведомости" з посиланням на проект документа ЄК, який визначає її повноваження в переговорах з російським газовим холдінгом, передають Патріоти України.
Мова йде про те, щоб поширити на другу нитку "Північного потоку" правила Третього енергопакету ЄС. Вони забороняють одній компанії бути одночасно і постачальником газу, і його транзитером.
"Мета такого поділу полягає в тому, щоб уникнути конфлікту інтересів і посилити конкуренцію, - сказано в документі. - У контексті цієї угоди ЄС повинен прагнути забезпечити повний структурний поділ між діяльністю з видобутку та постачання газу, з одного боку, і діяльністю з передачі - з іншого".
Фактично це означає, що інфраструктура "Північного потоку - 2" залишиться у власності Nord Stream 2 AG - зареєстрованої в Швейцарії компанії, яка є 100-відсотковою дочкою "Газпрому" після того, як європейські партнери відмовилися входити в її капітал через заперечення антимонопольного регулятора Польщі.
Однак операційне управління трубою має бути передано незалежній компанії. Компромісний варіант, зазначений в документах ЄК, полягає в тому, щоб інфраструктура і діяльність "Північного потоку - 2" залишилися б за Nord Stream 2 AG, але за його роботою наглядав би незалежний регулятор, а до труби отримали б доступ інші постачальники.
У будівництво Nord Stream 2 - третьої спроби "Газпрому" обігнути України газовою трубою - вже вкладено 2,9 млрд євро. Але доля проекту як і раніше залишається неясною: домовленості між Європейською комісією, регулятором газового ринку в країнах ЄС, і "Газпромом" немає, констатує партнер RusEnergy Михайло Крутіхін.
Закон про санкції, прийнятий в США влітку, ще більше ускладнює ситуацію: хоча він не вводить прямої заборони на фінансування російських трубопроводів, в ньому йдеться про те, що президент Штатів може накласти санкції на будь-яку юрособу, яка інвестує в такі проекти більш 1 млн доларів.
Через це схема фінансування Nord Stream 2 де-факто зламана: вже ясно, що жоден великий західний банк не буде кредитувати Nord Stream 2, заявив 13 вересня голова австрійської OMV Райнер Зеелов.
В цілому учасники проекту розраховували залучити кредити на 6,6 млрд євро. Але тепер доведеться шукати гроші в Азії, або ж покладатися повністю на власні кошти, сказав Зеелов.
Через санкції і складнощів в отриманні проектного фінансування Nord Stream 2, ймовірно, не буде побудований в означений термін - до 2019 року, попереджає аналітик Moody's по нафтогазовому сектору Денис Перевезенцев.
Та ж загроза, за його словами, нависла над "Турецьким потоком": в його будівництві беруть участь ряд зарубіжних підрядників, які здають об'єкти "під ключ". А санкції забороняють не тільки грошові вливання, але і технічну допомогу в будівництві.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...