"Їм досі сняться жахіття": Життя після катівень. Як колишні заручники призвичаюються до життя вдома (відео)

У катівнях так званих "ЛНР" та "ДНР" декого з наших переконували роками, що вдома вони не потрібні. І якщо нинішні звільнені - тільки на початку реабілітації, є й ті, хто цей шлях уже пройшов.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

Останній звільнений кіборг Тарас Колодій потрапив в заручники після підриву Донецького аеропорту. Щонайменше місяць захоплених били та принижували, а потім ув'язнили. Хлопець пробув у бойовиків рік та одинадцять місяців. А звільнення стало для нього несподіванкою.

Звільнення Тараса було політичним кроком. Так православна церква Московського патріархату вирішила відсвяткувати день святого Миколая. Тарас коментувати цей жест доброї волі не хоче. Та й про свій досвід говорити не хоче.

Мовчати про те, що відбувалось в катівнях, воліють більшість звільнених: не хочуть переживати знову всі ті події. Психолог Ганна Мокроусова сама кілька днів була заручницею. Каже, що люди в цей час переживають такий досвід, який їх міняє.

Водночас кіборг Стас Паплінський, який був заручником 6,5 місяця, розповів, що йому погрожували відрізати палець, але кат злякався крові. Він зауважує, що досі не може оговтатися від моральних знущань.

Про нічні кошмари говорить Володимир Жемчугов: його бойовики захопили після підриву на розтяжці. Йому відірвало руки і посікло очі. Попри це бойовики відправили його до колонії і звільнили лише за рік. Зараз Володимир вдень максимально завантажує себе будь-якими справами. Але йому стає тяжко, коли всі сплять.

Дружина Олена розповідає, що впоратись з кошмарами Володимира психологи не змогли. В Україні – попри четвертий рік війни – досі немає програми реабілітації для таких, як її чоловік.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...