Імпічмент - це процедура відсторонення від посади та притягнення до відповідальності посадових осіб. Відповідно до американської Конституції, імпічмент застосовується "за державну зраду, хабарництво або за інші тяжкі злочини і правопорушення". Пропозицію про імпічмент може внести будь-який конгресмен або комітет палати представників. Цю ініціативу повинен розглянути юридичний комітет палати представників. Потім висновки комітету повинна підтримати сама палата представників - якщо проста більшість голосів підтримує хоча б одне зі звинувачень, президент офіційно піддається імпічменту.
Судові засідання проходять в Сенаті. Позбавити президента влади конгрес може тільки двома третинами голосів в обох палатах, що поки жодного разу не застосовувалося в історії США.
Незважаючи на те, що загроза імпічменту виникала досить часто, цю процедуру запускали щодо тільки двох президентів. Останній раз імпічменту був підданий 42-й президент США Білл Клінтон. Політичний скандал розгорівся після появи в ЗМІ інформації про зв'язок президента з молодою співробітницею Білого дому Монікою Левінські. Клінтон звинувачувався в неправдивих свідченнях суду і в створенні перешкод правосуддю. У підсумку він був виправданий Сенатом, де звинувачення проти нього не набрали необхідних двох третин голосів. Варто також відзначити, що на момент голосування в грудні 1998 року рівень підтримки Клінтона як президента становив 72%.
Хто ж другий? Ні, це не Річард Ніксон. Ще одним президентом, якого Палата представників представила до імпічменту, був Ендрю Джонсон. Він займав найвищу посаду чотири роки з 1865-го і був 17-м президентом США. Джонсона звинувачували в тому, що він порушив американське законодавство, звільнивши військового секретаря, коли це не входило в його повноваження. Рішення про імпічмент підтримала Палата представників, але потім його відхилив Сенат.
Теоретично - так. Технічно, на думку авторів Lawfare Blog, його можна звинуватити в порушенні президентської присяги охороняти і захищати Конституцію Сполучених Штатів. На практиці, однак, це малоймовірно. Кореспондент BBC в Північній Америці Ентоні Зуркер зазначив, що якби демократи контролювали Палату представників, імпічмент "вже був би в розробці". Однак в Палаті представників більшістю володіє Республіканська партія, як і в Сенаті. Трамп висувався на вибори від республіканців. Переважна більшість з них залишаються лояльними президенту Трампу, а його рейтинги дуже стабільні.
Звичайно, є і виключення - наприклад, сенатор Джон Маккейн, який порівнює те, що відбувається навколо адміністрації Трампа з Уотергейтським скандалом. Він зробив те, що робить кожна розумна людина, що розуміє, що ситуація обернулася проти нього. Він подав у відставку.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...