Його мали стратити, але, як неповнолітньому, присудили пожиттєве ув'язнення: Історія подвигу молодого ОУНівця

Микола Лемик за наказом Проводу ОУН на знак протесту проти голодомору в Україні та привернення уваги світової спільноти 21 жовтня 1932 року здійснив у Львові замах на радянського консула Олексія Майлова.
Микола Лемик в суді

Наказ учинити замах на радянського консула у Львові дав крайовий провідник ОУН Степан Бандера. Причина – привернути увагу світу до штучного голоду, влаштованого комуністичним режимом в Українській СРР, передають Патріоти України.

Підготовкою опікується бойовий референт Крайової екзекутиви ОУН 26-річний Роман Шухевич, псевдо – "Дзвін". Підготовка триває кілька місяців. Із орендованого навпроти консуляту помешкання розвідка ОУН постійно наглядає за будівлею. Збирають відомості про розклад роботи, охорону, переміщення для службовців і відвідувачів. Щоб отримати докладнішу інформацію, агенти ОУН відвідують консульство під приводом виїзду до УСРР. За дорученням Шухевича побував там і художник Роман Сеньків. Він склав точний план будинку.

Виконавця замаху Шухевич добирав ретельно. Жереб випав на 18-річного студента першого курсу математично-природничого факультету Львівського університету Миколу Лемика, сина бідного селянина з-під Львова. Шухевич дав Лемикові револьвер марки "Орґіс" і набої. Того дня прийом замість консула проводив працівник Державного політичного управління Олексій Майлов - професійний чекіст. Його двома вистрілами і вбив Лемик. Дочекався сам поліції.

Суд над членом ОУН відбувся 30 жовтня. Прокурор вимагав для підсудного розстрілу. Мовляв, скоїв подвійний злочин: окрім убивства, під загрозу поставив приязні відносини між СРСР і Польщею. Вердикт суду – довічне ув'язнення. Після нападу Німеччини на Польщу 1 вересня 1939-го польська поліція почала переганяти засуджених на схід. Під час етапу Лемик із товаришем скинули кайданки й утекли.

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...