Вчені змогли відтворити зовнішній вигляд кроманьйонця – предка людини, що жив близько 30 тисяч років тому.
Вивчивши череп чоловіка, антропологи побачили на його обличчі багато шишок. Ймовірно, древній родич страждав нейрофіброматозом першого типу (пошкодження гена, який несе відповідальність за синтез усіх важливих ферментів в організмі людини), - передають Патріоти України з посиланням на Lancet.
У пацієнтів з нейрофіброматозом типу I спостерігають підвищений ризик розвитку злоякісних пухлин: нейробластоми, гангліогліоми, саркоми, лейкозу, пухлини Вільмса.
Череп кроманьйонця був виявлений в 1868 році в печері біля села Ліс-Езі на південному заході Франції. Останки датуються періодом близько 28 тисяч років до нашої ери і належать дорослому чоловікові, який помер у віці 50 років. Череп повністю зберігся за винятком зубів. На правій лобовій кістці спостерігалося кругле пошкодження. За допомогою комп’ютерної томографії вдалося встановити резорбцію (розсмоктування кісткової тканини), що говорить про невриному – пухлину.
На обличчі кроманьйонця показані численні утворення, включаючи велику шишку на лобі і невеликі пухлини у рота, носа і очей.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...