"Це країни, які зацікавлені в тому, щоб газопровід був побудований. Вони будуть отримувати безпосередній зиск від його функціонування", – заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, передають Патріоти України.
За її словами, інші держави "розуміють, що трубопровід, фактично, змінить ринок газу в Європейському союзі". "Домінувати на цьому ринку буде Німеччина. Тому південні європейські країни не зацікавлені у будівництві "Північного потоку – 2". Їх позиція чітка і зрозуміла", – зазначила Зеркаль.
Вона визнала, що в питанні запровадження санкцій проти "Північного потоку – 2" розраховувати на ЄС не варто.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу на рік.
Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" уведуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили зводити трубопровід на своїй території. Данія – поки ні. Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...