Своїми спогадами про "Довжанський котел" поділився офіцер, прикордонник Південного регіонального управління Держприкордонслужби Олександр Демченко, зазначивши, що в той час до повного перекриття кордону бійцям залишалося всього 20-30 км ділянки, і кільце для блокади терористичних організацій закрилося б, передають Патріоти України.
"Підтримувана Росією сторона розуміла, що в разі перекриття кордону терористичні організації без поставок боєприпасів, озброєння, особового складу і техніки довго не зможуть чинити опір Збройним силам України та всім нашим військовим формуванням", - пояснив Демченко.
Щоб цього не допустити, за словами офіцера, збройні сили РФ почали вести обстріл позицій українських військових із застосуванням важкої артилерії, реактивних систем залпового вогню "Град" - з території Росії.
"Багато хто пам'ятає обстріл одного з опорних пунктів в селі Зеленопілля. Є докази, що обстріли велися прямо з території РФ. Я припускаю, що такий же удар по території РФ загрожував би розв'язуванням прямого збройного зіткнення", - розповів він.
"Вийшла гра в одні ворота: ти як мішень, по тобі стріляють, але відповісти ти не можеш. У такому режимі, в цьому котлі, всі підрозділи знаходилися приблизно три тижні", - згадав Демченко.
Для довідки: встановлення контролю над кордоном було ключовим пунктом плану мирного врегулювання президента Петра Порошенка. Наступ сил АТО розпочався 12 червня. В ході протистояння українські підрозділи зазнали артилерійського обстрілу з території РФ, що не дало їм відновити контроль на пунктах пропуску "Ізварине".
Втративши контроль над населеними пунктами Степанівка, Маринівка та одноіменним пунктом пропуску в середині липня сили АТО на схід від села Маринівка виявилися фактично відрізані від основних сил. Битва закінчилася 7 серпня виходом останніх українських підрозділів. В результаті було втрачено контроль над державним кордон від Ізварине до Маринівка.
У тих боях ЗСУ, Нацгвардія і Держприкордонслужба зазнала великих втрат.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...