У мережі розповіли, як українські заробітчани важко працюють за кордоном і чи є сенс залишати Україну в пошуках роботи. Про це повідомляє програма розслідувань "Секретні матеріали" на телеканалі 1+1, передають Патріоти України. Журналісти опитали українців, які працювали в Європі (Польщі та Італії), Азії (ОАЕ, Південна Корея, Китай).
"Коли приїжджаєш в іншу країну, стикаєшся з тим менталітетом, з тією культурою, з проблемами, які тут є, і вже починаєш цінувати і розуміти, що не все так погано, як здається", – розповів трудовий мігрант Юрій, який працював у Польщі. "Знаєте, як сарафанне радіо. Всі кажуть: ось у Польщі, в Польщу. Поїхав, сам відчув, що це таке і як. Ті зусилля, які ти прикладаєш, можна прикладати на території України, і, в принципі, заробляти ті ж гроші", - додав чоловік. За його словами, поляки вимагають від українців дуже багато працювати, але платять невеликі гроші.
Заробітчани підкреслюють, що українцям за кордоном платять мінімум, і при цьому часто намагаються різними способами оштрафувати, обдурити або недоплатити. "Нам обіцяли зарплату десь 5-5,5 тисяч. Ну це плюс-мінус тисяча доларів. Це 30,5 робочих днів ставка. А лютий, це короткий місяць, і він нам дає зарплату не за місяць, а фактично за 22 дні", – розповів герой програми Володимир. Чоловік каже, що не зміг навіть відкласти якусь суму грошей, щоб привезти додому.
"Контракт нічого не значить. Нам навіть не дали копію контракту, в принципі. У нас просто була фотографія. Ми пропрацювали 14 днів. Заплатили нам чомусь за 11", – заявила працівниця Карина.
Разом з тим, за словами реальних людей, які спробували працювати за кордоном, від українців вимагають максимальної віддачі. Тому працювати доводиться дуже важко. При такому навантаженні за подібні гроші можна заробляти і в Україні. Але цю реальність фірми з працевлаштування ретельно приховують.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...