Історія мови: Три докази того, що українська і російська мови не є братніми

Міф про те, що українська мова - це діалект російської далекий від істини.

"Всвіті" призводить 3 докази того, що українська і російська мови не є братніми.

Українську мову називають штучною. Насправді такою слід вважати саме російську мову. До 17 століття в Європі її називали московітською і відносили до "фіно-угорських". Цар Петро І відібрав в українців назву Русь і почав називати свою мову російською.

Вважають, що українська мова молодше, ніж російський. Насправді в Київській Русі не існувало ні російської, ні української мови. Лінгвісти відзначають, що українська має більше спільних рис з давньоруською мовою. В "Слові о полку Ігоревім" є слова "парубок", "окріп", "глум", "батіг", "жито", "оболонь", "криниця".

Українську називають діалектом російської мови. Але українська мова ближче білоруській, словацькій та польській мовам. У слов'янських мовах виділяють 40 фонологічних ознак. З російською мовою українська має тільки 8 загальних ознак. З білоруським - 29 словацьким - 23, польським - 22.

У Києві княжої доби розмовною була українська мова. Це доводять стародавні графіті в столичному Софійському соборі. В основі цих написів - церковнослов'янська мова. Але писали їх люди, які не завжди добре володіли нею. Замість літературної мови вони вживали розмовну.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...