Історичний вирок: "Російська православна церква завжди вибирала шлях підміни Бога правителем і службу дияволу, владі", - Портников

Після появи незалежної України РПЦ мала ініціювати створення помісної української церкви, проте зазнала диявольської спокуси, намагаючись перешкодити цьому процесу.

Віталій Портников

Україні на початку XXI століття доводиться вирішувати проблеми, які інші європейські народи вирішили на початку XIX століття. Таку думку висловив політичний оглядач Віталій Портников, передають Патріоти України.

"Незалежні православні церкви в багатьох країнах Європи з'явилися десь із початку XIX до початку XX століття. Їх же раніше теж не було. Коли не було незалежної Румунії, не було румунської церкви. Не було незалежної Болгарії, не було незалежної церкви. Коли не було навіть незалежної Греції, цими територіями керували з Константинополя, а не з Афін, як зараз. І таких прикладів багато", – розповів він.

Портников зазначив, що незалежна Україна з'явилася у 1991 році, і було б логічно, якби Російська православна церква сама стала ініціатором створення помісної православної церкви в Україні, щоб бути з нею у спільній молитві та злагоді.

"Але РПЦ обрала інший шлях. Шлях, який вона завжди обирала у своїй історії, – підміну бога правителем. Службу не богу, а дияволу, владі. Це, на жаль, часто відбувається не з вибором російської церкви, я не хотів би звинувачувати російську церкву як таку, її прихожан, але російських церковників. Дуже часто вони потрапляють у таку диявольську спокусу. І що нам робити? Нам доводиться робити нестандартні кроки, щоб виправити помилки наших сусідів, які є по суті історичними помилками", – підкреслив він.

Журналіст додав, що виправлення цих помилок принесе користь не тільки українському народу і вірянам, а й росіянам. "Ми позбавимо їх від диявольської спокуси вирішувати щось за ближнього", – підсумував Портников.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...