Таку думку "Обозревателю" висловив головний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький, передають Патріоти України.
За його словами, ставлення до націоналізму в дореволюційній Росії, в Радянському Союзі і в сучасній Росії "абсолютно однакове". "Тому що це багатонаціональна країна, яка використовувала поняття патріотизму для того щоб згуртувати населення, а націоналізм, як вони вважали, роз'єднує населення і несе загрозу для єдності країни - саме такої країни, яка є імперією", - пояснив історик.
У той же час "для українця бути націоналістом абсолютно природно, тому що Україна, коли вона хотіла вирватися з "братніх обіймів", була змушена говорити про свою націю, про згуртування в рамках нації, а патріотизм був імперським поняттям для українців".
За словами Кульчицького, "в сучасних умовах, коли Україна незалежна, для нас націоналізм і патріотизм об'єдналися в єдине поняття, тому що наша батьківщина - патрія - і наша українська політична нація - поняття одного порядку".
"Таким чином, коли ми намагаємося оцінити те, що виходить з Росії, слід розрізняти наше розуміння націоналізму і патріотизму. Для нас це є позитивним явищем, для Росії - засуджуваним. Це зовсім різні поняття, які суперечать один одному", - підкреслив історик.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...