"Кабмін пропонує ускладнити життя авто на "єврономерах" в Україні", - фахівець

Кабінет міністрів України пропонує встановити, що особисті транспортні засоби, тимчасово ввезені в Україну понад 90 днів, протягом 10 робочих днів повинні бути поставлені на облік без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації.

Така норма міститься в заключних та перехідних положеннях державного законопроекту про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху (№7286), передають Патріоти України.

"Установити, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більше ніж на 90 днів, протягом десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів та номерів знаків країни їх реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України", - говориться в законопроекті.

Як відзначає autonews.ua, виконати цю процедуру може виявитися затруднительним для 90% власників нерозмитнених автомобілів.

Справа в тому, що ставити транспортний засіб на облік доведеться тому іноземцю, на чиє ім'я його завозять. Причому - в сервісному центрі МВС за місцем проживання клієнта, пояснює глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

"На сьогодні "верблюд", який завозить "бляхи", приїжджає на машині на кордон, показує свій паспорт, на нього оформлюють машину і він пішки переходить назад до себе. Машину "гонщик" везе покупцеві. Зараз машину треба буде реєструвати в сервісному центрі МВС. Хто це може зробити? Тільки особа, яка ввезла автомобіль", - зазначив він.

По-перше, за словами Назаренко, реєструвати треба буде за місцем проживання. "Тепер литовець або поляк не тільки повинен буде з'явитися на кордоні, він тепер повинен буде їхати, умовно кажучи, в Харківську область, десь зупинятися і на наступний день йти в сервісний центр. А момент з "реєстрацією за місцем проживання" також означає, що покупець машини повинен надати довідку, що надає іноземцю тимчасове проживання", - підкреслив експерт.

Також, зазначає Назаренко, якщо іноземець збирається заїжджати більше, ніж на 90 днів (дозволений термін перебування іноземців в Україні, - ред.), він буде зобов'язаний зареєструватися у відповідних органах, щоб отримати дозвіл проживати в Україні довше, ніж три місяці, і зареєструвати машину. "Це набагато ускладнює процедуру - не кожен іноземець погодиться супроводжувати автомобіль всередині країни, оформляти міграційні документи, стояти в черзі в сервісному центрі. А якщо іноземець і погодиться на таке, то заплатити йому доведеться набагато більше. Так що Гройсман не здався - він навпаки ускладнив життя "єврономер", - пояснює Назаренко.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...