В Україні темпи зростання середньорічної температури є найвищими серед країн Східної Європи - за останні 25 років склали близько одного градуса.
Якщо ті прогнози, які були складені в гідрометеорологічному інституті за кількома кліматичними моделями, збережуться, то до 2100 року це підвищення температури складе 3,2 градуса - 3,3 градуса, - розповів в ефірі «Громадського радіо» директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Ромащенко, передають Патріоти України.
За його словами, процес змін клімату характеризується досить істотним зростанням температури на тлі практично незмінної кількості опадів або незначного зростання. А це призводить до різкого зростання сумарного випаровування - формується додатковий дефіцит. Те, що випадає в якості опадів, надходить з поверхневим стоком з інших територій, випаровується з більшою інтенсивністю, внаслідок цього зменшуються запаси поверхневих і підземних вод. Цей процес супроводжується ще й тим, що погіршується якість води.
Михайло Ромащенко відзначив, що з1990 року практично ні копійки не виділялося в розвиток зрошення, дренажу. Тому площі зрошення з 2,5 млн га, які були в Україні, скоротилися до менш, ніж 500 тисяч. Така невелика кількість зрошення дуже сильно загрожує опустелюванню півдня України.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...