Мітингарі зажадали від федеральної і республіканської влади відмовитися від поправок до федерального закону «Про освіту», які, на думку організаторів, значно зменшать обсяги викладання якутського мови в школах.
7 червня на околиці Якутська відбувся мітинг в якому взяли участь близько 150 осіб. Як повідомляє сайт «Сибирь.Реалии», мітинг тривав близько двох годин, організатори особливо відзначили, що спочатку просили у влади місце для проведення в центрі, проте погодили їм тільки околицю міста, передають
Патріоти України.
На мітингу було прийнято резолюцію, в якій йдеться про те, що навмисне нав'язування «добровільності» вивчення державної мови «на підставі письмових заяв батьків» вносить хаос і плутанину в організацію навчального процесу, підриває базові основи міжнаціональних відносин батьків і учнів і суспільства в цілому, вихолощує конституційне право республік на повноцінне функціонування своїх державних мов, позбавляє можливості вивчати рідну мову десяткам тисяч дітей саха, змушених вчитися в класах з російською мовою навчання».
Організатор акції Фелікс Антонов розповів «Сибирь.Реалиям», що сподівається бути почутим депутатами республіканського і федерального рівнів: «У нас всього дві простих вимоги, які, по суті, зводяться до одного - не допустити розмивання якутського мови в республіці. Всі небайдужі люди, які прийшли на мітинг одноголосно проголосували за нашу резолюцію. Тепер черга за депутатами».
Засідання Державних зборів республіки, на якому будуть обговорюватися поправки до федерального закону, відбудеться 8 червня.
За офіційною статистикою, на сьогоднішній день 96,1% якутського населення республіки володіє рідною мовою, 90% вільно володіє російською. Масове навчання якутської мови в республіці почалося в 1922 році. Сьогодні в 419 школах навчання ведеться на рідній мові, на якутську мову переведені підручники, відповідні федеральним державним освітнім стандартам.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...