"Халатне ставлення до історії - це наші будні": Журналіст вказав на важливу проблему в Україні крізь призму знищення легендарних графіті в Києві

Знищення графіті в Києві на вулиці Грушевського актуалізувало дуже важливу проблему - проблема збереження історичної спадщини в Україні.

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив журналіст Денис Казанський, передають Патріоти України.

"Так сталося, що графіті, знищене жлобуватим підприємцем, було дороге багатьом людям, тому що пам'ять про події на Майдані ще надто свіжа. Тому люди прийшли до магазину і провчили вандала, який вирішив, що має право знищувати пам'ять про події 2014 року", - написав він.

Казанський наголосив, що при цьому в Україні щороку гинуть інші історичні пам'ятники більш солідного віку. І в більшості випадків не знаходиться нікого, хто міг би їх захистити.

"Халатне ставлення до історії - це наші будні. Прогуляйтеся по Києву. Пластикові балкони, кондиціонери, супутникові тарілки на фасадах історичних будівель майже всюди. Жлобство - норма життя. Ніхто не контролює і не регулює це. Відсутність загальних правил і будь-якого контролю за їхнім виконанням породжує недбалість", - написав журналіст.

За подібні дії порушникам загрожує штраф до 2350 грн.

"Не дивно, що ніхто не цінує ці об'єкти, якщо сама держава оцінює їх так. Поганий закон не тільки не охороняє пам'ятники, а й породжує самосуд. Розгнівані громадяни приходять і б'ють у магазині вітрини, розуміючи, що інакше вандалові все зійде з рук", - зазначив Казанський.

Він наголосив, що, незважаючи на закриття конкретного магазину, у Києві залишиться безліч проблем.

"Наприклад, роками руйнується в історичному центрі Києва Гостинний двір, який стоїть покинутий і обнесений парканом. Або будинок гастроному на Хрещатику, який перетворили спочатку в бомжатник, а потім на попелище. На жаль, до тяжкого становища цих об'єктів кияни вже звикли. Щороку Київ втрачає кілька історичних будівель", - додав журналіст.

"Навіть не знаю, що в такій ситуації можна зробити і з чого взагалі починати. Тут проблема навіть не в конкретних чиновниках. Халатне ставлення до історії в Україні було при всіх владах. У суспільстві немає культури збереження старовини. А як її виховувати - те ще питання. До кожної пам'ятки адже охоронців не приставиш", - підсумував Казанський.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Не для нервових: Мешканців Києва налякали велетенські змії на пляжі (фото)

понеділок, 18 червень 2018, 12:52

На озері Тельбін, у Дніпровському районі Києва, відпочиваючі помітили двох великих пітонів.

Горілка, полювання, олігархи: Кравчук розповів, як розважався з Януковичем

понеділок, 18 червень 2018, 12:42

Екс-президент-утікач Віктор Янукович часто влаштовував у своїх угіддях полювання, куди запрошував олігархів і політиків. Про це розповів перший президент незалежної України Леонід Кравчук, передають Патріоти України. "Так, я ходив з ним. Він запрошував...