Хрещення Господнє: Яких традицій потрібно дотримуватися на свято

У цей день закінчуються Різдвяні святки, які почалися 7 січня.

19 січня відзначається велике церковне свято - Хрещення Господнє, або Богоявлення. Раніше це були два різних свята, але пізніше церква об'єднала їх воєдино, передають Патріоти України.

Християни відзначають Хрещення вже багато століть, тому й традицій сформувалося чимало. Як свідчать перекази, в цей день Ісус Христос занурився в воду річки Йордан, після чого миряни дізналися про його божественне походження.

Переддень свята прийнято називати Водохресним Святвечором. З вечора 18 січня в церквах і водоймах починають святити воду. За традицією, потрібно сходити на вечірню службу в храм або на освячення водойми. Після богослужіння можна набрати свяченої води і взяти її з собою додому. Її намагаються зберегти протягом року, щоб вживати під час хвороби.

Святою водою також прийнято окропити житло. Для цього обряду необхідно взяти склянку і налити туди трохи водохресної води. Потім правою рукою зачерпнути рідину і у вигляді хреста окропити кожен кут кімнат.

Напередодні свята всі родичі збираються за одним столом. Головною стравою, як і на Різдво, є кутя. Святковий стіл дуже схожий на Різдвяний, проте є одна дуже важлива відмінність. На Різдвяному столі має бути 12 страв, а на водохресному - непарна кількість страв і точної цифри немає.

Ще однією традицією свята є обряд обмивання в ополонці, як правило, вирубаної у формі хреста. При цьому, кожен бажаючий повинен враховувати особливості свого організму і стан здоров'я. Вважається, що вода у водоймі після освячення священнослужителем володіє такою ж чудодійною силою, як і вода в річці Йордан.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...