Християни відзначають Хрещення вже багато століть, тому й традицій сформувалося чимало. Як свідчать перекази, в цей день Ісус Христос занурився в воду річки Йордан, після чого миряни дізналися про його божественне походження.
Переддень свята прийнято називати Водохресним Святвечором. З вечора 18 січня в церквах і водоймах починають святити воду. За традицією, потрібно сходити на вечірню службу в храм або на освячення водойми. Після богослужіння можна набрати свяченої води і взяти її з собою додому. Її намагаються зберегти протягом року, щоб вживати під час хвороби.
Святою водою також прийнято окропити житло. Для цього обряду необхідно взяти склянку і налити туди трохи водохресної води. Потім правою рукою зачерпнути рідину і у вигляді хреста окропити кожен кут кімнат.
Напередодні свята всі родичі збираються за одним столом. Головною стравою, як і на Різдво, є кутя. Святковий стіл дуже схожий на Різдвяний, проте є одна дуже важлива відмінність. На Різдвяному столі має бути 12 страв, а на водохресному - непарна кількість страв і точної цифри немає.
Ще однією традицією свята є обряд обмивання в ополонці, як правило, вирубаної у формі хреста. При цьому, кожен бажаючий повинен враховувати особливості свого організму і стан здоров'я. Вважається, що вода у водоймі після освячення священнослужителем володіє такою ж чудодійною силою, як і вода в річці Йордан.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...