"Хто б тут працював, якби не українці?": Як наші заробітчани рятують економіку Польщі (відео)

Робота, на яку наймають українців, часто важка і виснажлива. Поляки беруться за неї неохоче - платять мало.

Журналісти ВВС показали, як українські гастарбайтери рятують польську економіку, передають Патріоти України.

Працівники з України - порятунок для польських підприємців. "Хто б тут працював, якби у сусіда, у мене, на сільському господарстві, на будівництві не було українців? Хтось повинен виконувати цю роботу. І цікаво, хто? Це була б проблема. Частково я поділяю цю точку зору, що без українців не обійтися", - говорить власник підприємства з вторсировини Сильвестр Лех.

Попит на українських заробітчан у Польщі зростає. Перш за все тому, що тисячі поляків теж їдуть заробляти до багатих країн. "Якби польські роботодавці не наймали працівників з України, багато підприємств зменшили обсяги свого виробництва або зупинили б його. З цієї точки зору ми можемо говорити про те, що українці рятують польський ринок праці", - говорить прес-секретар рекрутаційного агентства Моніка Банісь.

В Україні масовий виїзд за кордон викликає брак працівників на ринку праці. Особливо це відчувається за межами Києва. "Знайти кваліфікованого дорожника, сантехніка, будівельника фактично неможливо, тому що люди в основному мігрують. І повинна бути якась державна стратегія, щоб українців залишити працювати в Україні", - зазначає мер Хмельницького Олександр Симчишин.

Влада в Києві говорить, що робить для цього все можливе.

Понад 2 млн українських імігрантів перебувають у Польщі. Завдяки цьому рівень безробіття в країні знизився до рекордного рівня."Назвіть мені причину, щоб я не поїхав. Де мені знайти нормальну роботу в Україні?" - пояснює працівник Микола.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...