Хто і як отримуватиме пенсію за вислугу років

Пенсії за вислугу років припинять оформляти з 1 січня 2018-го відповідно до проекту Закону про пенсійне реформування.

Виняток становитимуть працівники освіти, охорони здоров'я та соціального захисту, які на цю дату вже пропрацювали 26 років. Правда, отримувати вони її зможуть лише тоді, коли звільняться з роботи, повідомила директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін, передають Патріоти України.

Під час прес-конференції на тему: «Актуальні питання пенсійного реформування», яка відбулася 18 серпня під Львівському прес-клубі, Валентина Кудін розповіла, що основною ідеєю пенсійної реформи є створення єдиних умов призначення пенсії.

Високі пенсії в Україні зможуть отримувати тільки прокурори, судді та державні службовці, повідомила заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Любов Бричок.

Відповідно до Закону про обов'язкове пенсійне страхування максимального рівня пенсії досягти важко - виключно за рахунок різних доплат, надбавок і підвищень. За рахунок стажу такої величини неможливо досягти, пояснює вона.

«Вже два роки не призначаються пенсії по спецзакону. Але це було тимчасове призупинення. Зараз вже це буде законодавчо закріпленим», - робить висновок Любов Бричок.

Але тим, кому вони вже призначені, пенсії виплачуються в повному обсязі, з усіма підвищеннями під час перерахунку. Всього цим особам, а їх майже три тисячі, Україна в місяць виплачує в цілому 72 млн гривень.

«Судово-юридична газета» повідомляла, що у формулі розрахунку пенсії враховується середня зарплата за три минулі роки. Актуальна цифра - 3 764 грн. Але тим, хто виходив на заслужений відпочинок раніше, рахували за іншими зарплатам. Наприклад, в 2007-му середній розмір зарплати був всього 1 197,9 грн. За цим показником останній раз перераховували виплати.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...