Пам'ятник російському національному герою - Олександру Суворову вже зовсім скоро приберуть з подвір'я Київського військового ліцею імені Івана Богуна. На його місці тепер буде стояти пам'ятник козацькому полоковнику - Івану Богуну. Про це повідомив міністр культури Євген Нищук у Facebook, передають Патріоти України.
"Міністерство культури України прийняло одноголосне рішення про демонтаж пам'ятника", - пише міністр у повідомленні. Він додає, що шлях до остаточного рішення був довгим і тернистим.
"Ухвалення рішення щодо пам‘ятки місцевого значення - процес, до якого причетне не лише Міністерство. І комусь, вочевидь, було вигідне зволікання, а як наслідок - спекуляції та перекручування", - ідеться в повідомленні Нищука.
Звістка про демонтаж монументу з'явилася ще на початку грудня - консультативна рада при Департаменті захисту культспадщини КМДА ухвалила відповідне рішення після звернення випускників ліцею та його директора генерал-майора Ігоря Гордійчука.
Обговорення цієї події було заплямовано скандалом - у міністерстві вирішили відсторонити директора Українського державного інституту культурної спадщини Ольгу Пламеницьку, яка боролася за знесення пам'ятника, та ініціювали перевірку діяльності інституту.
Військовий ліцей було переіменовано на честь Івана Богуна - активного учасника повстання Богдана Хмельницького у 1998 році. Раніше заклад, який випускає українських офіцерів, носив ім'я Олександра Суворова - російського національного героя.
На знімках зображені солдати та місцеві мешканці. Фото зберігаються у Австрійському державному архів. Журналісти пропонують переглянути світлини селища Перегінське - тепер Рожнятівський район Івано-Франківської області, передають Патріоти України. Вони...
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...