Головна причина - валютні скачки, - передають Патріоти України з посиланням на "Сегодня".
"Уже в лютому очікуємо підвищення вартості ліків на 3-5%, так як постачальники завозять нові партії товарів за більш високим курсом валюти", - говорить гендиректор КП "Фармація" Руслан Світлий.
За словами менеджера однієї з мережі аптек Катерини Мащенко, на даний момент ціни вже перераховують. "У лютому очікується зростання не менше ніж на 10-12% на жарознижуючі, знеболюючі, протипростудні, кардіологічні препарати, перев'язувальні матеріали. Залишки за старою ціною переоцінювати навряд чи будемо, занадто клопітно. Як будуть змінюватися ціни далі - прогнозувати складно, але кожні 10 копійок в ціні долара - це 5-6 копійок в ціні кожної гривні, яку треба сплатити пацієнтові за ліки", - сказала вона.
Згідно з даними Кабміну, найдешевші ліки - у Вінницькій і Хмельницькій областях. Найвищі ціни на медикаменти - на заході України.
Також варто відзначити, що МОЗ розширив в кінці 2017 р перелік безкоштовних ліків за програмою "Доступні ліки", тепер в переліку - 199 препаратів, або на 42 більше, ніж раніше. Програма розрахована на гіпертоніків, діабетиків і астматиків.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...