Климент походив із знатної римської сім'ї. У дитинстві він був розлучений з рідними—після корабельної аварії батьки святого і троє його братів вижили, але втратили один одного. Клемент багато подорожував по світу і в Іудеї познайомився з апостолом Петром, став його учнем і прийняв таїнство хрещення, передають Патріоти України.
Набуття віри повернуло йому давно втрачену сім'ю. Під час подорожей і проповідей він зустрів своїх рідних, які також потім прийняли християнство.
Перед смертю учитель священномученика, апостол Петро, зробив його єпископом Риму — так він став Папою Климентом I. Маючи силу переконання і твердість віри, він наставляв на шлях християнства язичників, через що потрапив в немилість до імператора Траяна. Його відправили у вигнання на каторжні роботи, а потім стратили — кинули в море з якорем на шиї.
Примітно, що частина мощей святого Климента перебувала в мармуровій гробниці в Херсонесі — місці його страти. Після захоплення міста князем Володимиром Великим, за його наказом останки були перевезені до Києва, де покоїлися у Десятинній церкві.
Традиції і прикмети
На Клима Холодного було прийнято починати будь-яку справу натщесерце. Жінки займалися рукоділлям, адже до цього часу земля була вкрита снігом, через що біля вікна ставало особливо ясно.
У цей день спостерігали за погодою. Якщо йшов сніг, то літо обіцяло бути дощовим. Коли вода на річці піднімалася вище, ніж лід, то варто було чекати потепління і дощів. Величезні снігові горби, вкриті інеєм, обіцяли хороший урожай наступного року. Ті, хто курив люльку, спостерігали за напрямком диму. Якщо він йшов вгору — чекай снігу.
У Климентьєв день матері молилися за здоров'я і безпеку дітей. Увечері родина збиралася за столом, гостей не було прийнято запрошувати, зате віталося тепле спілкування в колі рідних.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...