Климент походив із знатної римської сім'ї. У дитинстві він був розлучений з рідними—після корабельної аварії батьки святого і троє його братів вижили, але втратили один одного. Клемент багато подорожував по світу і в Іудеї познайомився з апостолом Петром, став його учнем і прийняв таїнство хрещення, передають Патріоти України.
Набуття віри повернуло йому давно втрачену сім'ю. Під час подорожей і проповідей він зустрів своїх рідних, які також потім прийняли християнство.
Перед смертю учитель священномученика, апостол Петро, зробив його єпископом Риму — так він став Папою Климентом I. Маючи силу переконання і твердість віри, він наставляв на шлях християнства язичників, через що потрапив в немилість до імператора Траяна. Його відправили у вигнання на каторжні роботи, а потім стратили — кинули в море з якорем на шиї.
Примітно, що частина мощей святого Климента перебувала в мармуровій гробниці в Херсонесі — місці його страти. Після захоплення міста князем Володимиром Великим, за його наказом останки були перевезені до Києва, де покоїлися у Десятинній церкві.
Традиції і прикмети
На Клима Холодного було прийнято починати будь-яку справу натщесерце. Жінки займалися рукоділлям, адже до цього часу земля була вкрита снігом, через що біля вікна ставало особливо ясно.
У цей день спостерігали за погодою. Якщо йшов сніг, то літо обіцяло бути дощовим. Коли вода на річці піднімалася вище, ніж лід, то варто було чекати потепління і дощів. Величезні снігові горби, вкриті інеєм, обіцяли хороший урожай наступного року. Ті, хто курив люльку, спостерігали за напрямком диму. Якщо він йшов вгору — чекай снігу.
У Климентьєв день матері молилися за здоров'я і безпеку дітей. Увечері родина збиралася за столом, гостей не було прийнято запрошувати, зате віталося тепле спілкування в колі рідних.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...