Кохатись по-новому: Мін'юст розвіяв міфи про "нові правила сексу" (відео)

На переконання чиновника, ці зміни - це про нові цінності, про нову культуру згоди.

Міністерство юстиції розвіяло основні міфи, які виникли навколо нових змін до законодавства дотичного так званих «нових правил сексу». Директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Владислав Власюк відзначає, що відтепер сексуальна свобода українців захищена краще, передають Патріоти України.

«Чому? Тому що вступили в силу зміни в кримінальному законодавстві, які передбачають відповідальність за вчинене згвалтування. Перше і найважливіше - тепер діє концепція «тільки так - означає так» на противагу «тільки немає - означає немає», як було раніше. Значить тепер для того, щоб ваші дії сексуального характеру не вважалися згвалтуванням, ви повинні отримати чітку і не двозначну згоду від вашого партнера «тільки так - означає так». Це цивілізаційний вибір, ця практика змін в законодавстві сталася в США, в Австралії, в Новій Зеландії, в Іспанії, в Швеції. І це все лише на протязі кількох останніх років», - розповів він.

Власюк також розвіяв основні міфи:

Міф перший - це розписка.
По-перше, це насправді досить недолугий жарт. По-друге, розписка не має ніякого процесуального значення, оскільки в будь-якому випадку обставини, справи і наявність або відсутність згоди встановлюються в сукупності різних обставин, а не тільки лише при наявності або відсутності розписки. Зрештою, розписку точно також можна написати під примусом. Так само в процесі сексуального контакту точно так же можна змінити свою думку.
Міф другий - чомусь вирішили, що тепер значно зросте кількість неправдивих звинувачень в згвалтуванні.
Повинен сказати, що не підтверджується це статистичними даними в інших країнах, там, де вже кілька років працює концепція «тільки так - означає так». Не змінилася кількість неправдивих звинувачень в сексі. Замість цього значно зросла кількість виявлених фактів зґвалтування, те ж саме латентне згвалтування, яке роками приховувалося. Це жертви, які роками терпіли і тепер вони отримують можливість нормально звернутися за захистом своїх прав. Це в першу чергу захист тих осіб, які ніколи раніше захисту цього не отримували.
Міф третій - набагато складніше буде тепер захиститися від обвинувачення в скоєнні зґвалтування.
Це неправда, тому що діє презумпція невинності та саме сторона обвинувачення повинна довести ті обставини вчиненого зґвалтування. При цьому важливо, що звичайно буде оцінюватися ціла сукупність обставин, і, в тому числі будуть оцінюватися обставини, які характеризують особу, особистість кожного учасника сексуального контакту. Ще деякі важливі інновації. Перша - відтепер секс з особою, яка не досягла 14 років, тобто з дитиною, кримінально карний, є зґвалтуванням незалежно від того, чи була згода від цієї особи. Друге - згвалтувати можна і подружжя, згвалтувати можна і особу, з якою ти зустрічаєшся. І насправді, це будуть навіть обтяжуючими обставинами.
Третє - від зґвалтувань страждають лише жінки. Це не правда. Насправді від 10 до 20 випадків зґвалтувань глобально є жертвами чоловіки. І новий закон точно також в редакції статті 153 дозволяє захистити саме тих чоловіків, які страждають від зґвалтування. Раніше це було фактично неможливо досягти.
Якою має бути згода? Згода повинна бути чітка і не двозначна. Бажано, висловлена вербально, але не обов'язково. Розписка - не обов'язкова. Закон цього не вимагає. Просто до початку сексуального контакту переконайтеся, що ваш партнер дійсно цього хоче і він дійсно в змозі дати згоду на відповідний сексуальний контакт. Ще одна важлива річ - раніше зґвалтуванням вважалися тільки сексуальні зносини, відтепер це можуть бути будь-які дії сексуального характеру, наскільки може дозволити фантазія відповідних учасників процесу. І це все так само може вважатися згвалтуванням.
І наостанок - не лякайтеся, ці зміни - це про нові цінності, про нову культуру згоди. Займайтеся коханням, але займайтеся любов'ю відповідально, поважайте вашого партнера, отримуйте згоду на секс.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...