Про це на своїй сторінці у Facebook пише історик і політолог Олександр Палій, передають Патріоти України.
"В українському фольклорі чимало промовистих приказок про московитів:
Коли москаль каже "сухо", буде вода по самі вуха.
Москаль тоді правду скаже, як чорт молитися стане.
Варив чорт з москаля пиво, та й пива відрікся.
Не за те москалів б'ють, що крадуть, а за те, щоб уміли кінці ховати.
Ти, москалю, і добрий чоловік, та твоя шенеля злодій тощо.
Цікаво, що такі ж характеристики як найбільш брехливого народу давали московитам безліч спостережливих іноземців, починаючи від Герберштейна до Олеарія та де Кюстина. Іноземці, зокрема, повідомляли, що московські купці називалися в чужих краях ким завгодно, аби лише не московитами, бо інакше з ними ніхто не хотів мати справу – такий вже тоді, в 15-16 століттях, московити заслужили "імідж".
Більше того, навіть у самій Росії відзначали особливу брехливість саме московських людей (В. Даль, "Пословицы русскаго народа"):
На Москве толсто звенят, да тонко едят.
Тула зипун сдула (тобто вкрала кунтуш)
Тарас Шевченко теж неспроста закликав не кохатися самі знаєте з ким.
Увесь цей потік іноземних і власне російських свідчень не взявся нізвідки, мусимо визнати, що він відображав і відображає якусь психологічну реальність.
Брехливість, звичайно, не стосуються всіх представників російського етносу. У Московщині справді є різні люди, зокрема один невеликий підвид надзвичайно щирих людей, яких у Росії вважають божевільними. Їхня відвага говорити правду, "жить не по лжи" вражає, хоча б тому що, для більшості московитів це страшна єресь.
Нещодавно почув живі враження від людини, яка щойно з Москви. Все життя там – це очікування кидка за першої-ліпшої нагоди. Москвичі живуть за принципом: нікого не на...дурив – день пропав. Будь-які слова нічого не значать.
Тому коли неймовірно бреше Путін, Лавров чи їхні "соотєчествіннікі" – не дивуйтеся. Вони інакше не вміють. Вони дивляться і не розуміють: "А чьо ти хочешь, всє так дєлают. Кушать-то хоцца! Бєз лоха жізнь плоха, ха-ха".
Нещодавно вичитав, як один християнський проповідник бідкався, що йому дуже важко давалося проповідувати християнство в Центральній Африці серед місцевого племені, бо для аборигена Іуда видавався "вправним мисливцем" – він же так підступно одурив.
Причини особливої брехливості московитів (хоч гріх цей, треба особливо підкреслити, присутній у всіх без винятку народів) – у їхній історії.
Раніше був таємницею, а нині став науковою банальністю факт, що кам'яна доба серед предків московитів закінчилася на 4 тисячі років пізніше, ніж в Україні та більшості країн Європи.
Що таке первісне суспільство? Це така спільнота, де панує граничний колективізм, видобувати індивідуально засоби існування людина не здатна, всі гризуться за кістку, а хто хитріший (а не більш роботящий, бо весь набуток племені спільний), той і ситий.
Оця первісна брехливість у науці називається "моральним релятивізмом"."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...