"Насправді в умілих руках танчик – це страшна зброя. І підбити його дуже важко. Двометровий профіль танка, та ще й в русі, вам не дасть можливості влучити в нього з того ж РПГ. Особливо якщо там не дурень якийсь сидить, а фахівець, який нормально подавляє вогневі засоби. При цьому зона ураження РПГ – до 500 м, ви можете реально вцілити на триста тільки, а чувак на вас вище вже мінімум на 2 метри і бачить вас, то він може й піддати. Зброї у танкістів вистачає. У них стоїть ККВТ (крупнокаліберний кулемет Владімірова танковий, – "Апостроф"), НСВТ-12,7 (кулемет Нікітіна-Соколова-Волкова танковий калібру 12,7 мм, – "Апостроф"), плюс є гармата, з 22-ма снарядами, які цей танчик може по вас випустити. І все. На цьому все закінчиться", - розповідає Литвин.
При цьому він зазначає, що найважливіше для особового складу - потрапляти на ворога, а не просто відкривати вогонь у його бік.
"Тоді виявляється, що для того, аби вразити ворога або хоча б присадити його, щоб він не міг ефективно воювати, наприклад, для маневру, достатньо одного пострілу. Потрібно лиш досягти, аби солдат влучив у ціль, а не просто тра-та-та, сомалійські оці всі штуки, а потім бігати під вогнем", - пояснює комбат.
Також він додає, що різні види військ повинні працювати на полі бою злагоджено: "Коли є комплексне застосування зброї, коли танкісти потрапляють в ціль, коли артилеристи можуть накрити вогнем, притиснути до землі і коли піхота може вийти і придушити - це ідеальна операція. Її можна провести без втрат. Але для цього повинні бути навчені і мотивовані люди".
Литвин зазначає, що боєць повинен ставити перед собою завдання ліквідувати ворога і розуміти, що в іншому випадку така доля спіткає його.
"Це повинні бути люди заряджені, люди з геном мисливця, які розуміють: "Я не мішень, я бачу ворога і я його завалю", - говорить він.
Військовий також зазначає, що фактично зброя у всіх армій світу однакова і працює за одним принципом, тому на війні важливий саме професіоналізм бійців.
"Різниця тільки у кількості використаних боєприпасів і влучанні у ціль. Тобто ми коли говоримо про елітні війська, то за промовчанням маємо в голові, що еліта має з проходняка влучати в ціль. Бо з ними окремо десь працювали, в них вклали ресурс відповідний, їх відібрали і з них сформували елітарний підрозділ, який може краще виконувати задачі, ніж лінійна піхота, наприклад. Бо з ними працювали інструктори, вони мають більше досвіду, їм дали трохи кращу зброю, щоб вони могли з більшою ефективністю працювати. І так завжди було", - говорить Литвин.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...