Про це йдеться в результатах дослідження експертів Асоціації "IT Ukraine" та Офісу ефективного регулювання (BRDO), передають Патріоти України.
Зокрема, була зроблена оцінка ринку, проаналізовані сплачені податки і витрати ІТ-компаній, а також визначено кадровий капітал індустрії.
За отриманими від Державної фіскальної служби даними, сума сплачених ІТ-компаніями податків в 2014-2017 роках щорічно зростала на 27% і зараз досягла 4,1 млрд гривень. У 2018 році ця тенденція зберігається.
Також значна кількість ІТ-фахівців співпрацюють з компаніями за контрактом в якості фізичних осіб-підприємців і самостійно сплачують єдиний податок. Обсяг його надходжень ріс в середньому на 58,8% протягом 2013-2017 років і становив 3,2 млрд гривень в 2017 році.
Відповідно до проведеного в рамках дослідження опитування, оплата послуг фахівців - це 80-85% витрат компаній.
Значна частина податків, пов'язаних з витратами на оплату послуг, пояснюється великим доходом представників галузі в порівнянні з іншими сферами.
За даними опитування, в 2017 році дохід співробітників, які перебувають у трудових відносинах з компаніями, перевищував середню зарплату в 7 разів, а дохід ФОП - в 7,8 рази.
Крім того, стрімко зростає значимість ІТ-послуг в структурі українського експорту. Так, у 2017 році комп'ютерні послуги посіли 3-е місце серед експорту послуг з України, а за результатами першого півріччя 2018 року обігнали трубопровідний транспорт і стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг - понад 20% всіх експортованих послуг.
Згідно з опитуванням компаній, доходи вітчизняного ІТ-бізнесу переважно мають іноземне походження - українські розробники співпрацюють з США, Великобританією, Німеччиною, Канадою, Ізраїлем, Швецією та Швейцарією.
"Щорічно ринок ріс в середньому на 19% і на кінець 2017 року налічував уже 127 тис фахівців. Тільки за останній рік кількість зайнятих в галузі зросла на 27 тис осіб", - резюмує Олександр Кубрак, керівник сектора ІТ та Телеком Офісу ефективного регулювання і один з авторів дослідження.
Відзначається, що в IT-галузь залучені не тільки програмісти або вузькоспеціалізовані технічні фахівці. Компанії також співпрацюють з дизайнерами, фахівцями з фінансів, управління персоналом тощо. Згідно з проведеним опитуванням, понад чверть осіб в командах ІТ-компаній - нетехнічні фахівці.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...