"Компроміс по Сирії в обмін на Україну": "Як Путін переміг Європу", - Перепелиця

На думку експерта, характер зустрічі президента РФ Володимира Путіна з канцлером Германії Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном довели, що Росія перемогла Європу.

директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Григорій Перепелиця

"Стратегія переговорів Путіна з Меркель і Макроном була достатньо продуманою, що Путін робить після чергових перевиборів, Путін відмовляється їхати в Аахен на нормандський формат розраховуючи на те, що Меркель та Макрон самі приїдуть до Путіна, що власне і вийшло", – пояснив у коментарі Oбозревателю конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Григорій Перепелиця, передають Патріоти України.

Таким дипломатичним трюком, за словами міжнародника, Путін поставив підлеглість Меркель та Макрона. "Путін фактично виклав їм свої умови побудови нового світового порядку і архітектури безпеки в Європі на умовах Росії. По Україні - ніякої миротворчої операції не може бути, Україна має стати "конфедеративною" державою. Якщо миротворча операція і буде, то тільки для охорони ОБСЄ на лінії розмежування", – говорить Перепелиця.

Російський президент поставив лідерам європейських країн ультиматум, на який вони нічого не змогли відповісти, вважає експерт. "Тим більше, що Україна розглядалась в контексті Сирії. В Сирії Путін має стратегічну перевагу, і власне він диктує умови ситуації в Сирії. Таким чином він також поставив перед фактом: "Давайте, я готовий йти на компроміс з вами, скажімо по Сирії, але ви віддаєте мені Україну, а Крим взагалі не обговорюється", – сказав Перепелиця.

Саме ці меседжі президент РФ чітко окреслив Меркель та Макрону, які зараз мають їх обдумати, каже він. "Таким чином, ми бачимо, що співвідношення сил зараз змінилося на користь Росії. Путін змусив європейців займати пасивну позицію. Більше того, він активізував своїх потенційних союзників, як то Австрію, де достатньо потужні проросійські настрої, я думаю, що до цього підключиться Італія та інші проросійські анклави, як Угорщина", – пояснив міжнародник.

І наголосив: "Отже намітився чіткий розкол Європи на тих, хто ще намагається утримувати європейські цінності, і на тих, хто займає проросійські погляди в надії отримати з цього дивіденди".

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...