"Компроміс по Сирії в обмін на Україну": "Як Путін переміг Європу", - Перепелиця

На думку експерта, характер зустрічі президента РФ Володимира Путіна з канцлером Германії Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном довели, що Росія перемогла Європу.

директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Григорій Перепелиця

"Стратегія переговорів Путіна з Меркель і Макроном була достатньо продуманою, що Путін робить після чергових перевиборів, Путін відмовляється їхати в Аахен на нормандський формат розраховуючи на те, що Меркель та Макрон самі приїдуть до Путіна, що власне і вийшло", – пояснив у коментарі Oбозревателю конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Григорій Перепелиця, передають Патріоти України.

Таким дипломатичним трюком, за словами міжнародника, Путін поставив підлеглість Меркель та Макрона. "Путін фактично виклав їм свої умови побудови нового світового порядку і архітектури безпеки в Європі на умовах Росії. По Україні - ніякої миротворчої операції не може бути, Україна має стати "конфедеративною" державою. Якщо миротворча операція і буде, то тільки для охорони ОБСЄ на лінії розмежування", – говорить Перепелиця.

Російський президент поставив лідерам європейських країн ультиматум, на який вони нічого не змогли відповісти, вважає експерт. "Тим більше, що Україна розглядалась в контексті Сирії. В Сирії Путін має стратегічну перевагу, і власне він диктує умови ситуації в Сирії. Таким чином він також поставив перед фактом: "Давайте, я готовий йти на компроміс з вами, скажімо по Сирії, але ви віддаєте мені Україну, а Крим взагалі не обговорюється", – сказав Перепелиця.

Саме ці меседжі президент РФ чітко окреслив Меркель та Макрону, які зараз мають їх обдумати, каже він. "Таким чином, ми бачимо, що співвідношення сил зараз змінилося на користь Росії. Путін змусив європейців займати пасивну позицію. Більше того, він активізував своїх потенційних союзників, як то Австрію, де достатньо потужні проросійські настрої, я думаю, що до цього підключиться Італія та інші проросійські анклави, як Угорщина", – пояснив міжнародник.

І наголосив: "Отже намітився чіткий розкол Європи на тих, хто ще намагається утримувати європейські цінності, і на тих, хто займає проросійські погляди в надії отримати з цього дивіденди".

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...