Комуналка дорожчає: Експерти розповіли, що робити, щоб платити менше

Тарифи на електроенергію для населення в Україні є одними з найнижчих в Європі, але також низькими є і доходи людей.

Дані ООН свідчать про те, що 60% України за межею бідності, передають Патріоти України.

Передбачається, що монетизація субсидій буде мотивувати людей дбайливіше ставитися до енергоресурсів.

Українцям рекомендують встановлювати двозонні лічильники електроенергії, які фіксують обсяг спожитої електроенергії не тільки вдень, але і вночі. Тариф на нічну електроенергію для побутових клієнтів в два рази нижче, ніж днем. Так, деякі українці переводять на нічний споживання близько 80% всього електропостачання. Наприклад, за допомогою розеток з таймерами програмують енергоємні електроприлади (пральні машини, бойлери) на автоматичні включення і виключення з 23:00 до 07:00.

Разом з тим варто також перейти на використання приладів, які використовують меншу кількість електрики. Наприклад, LED-лампи, "розумні" розетками з таймерами тощо. Вони дозволяють знизити до 50% витрат на електрику.

Крім того є ще кілька способів економити на комунальних витратах:

1. Оновіть систему опалення. Якщо це приватний будинок - то можна замінити старий газовий котел на сучасний, утеплити труби і т. д. Крім того, можна також замість газового котла встановити систему електроопалення і в нічний час платити за обігрів будинку в два рази менше, ніж днем.

У багатоквартирному будинку з центральним опаленням можна встановити індивідуальний тепловий пункт з автоматичним погодним регулюванням подачі і розподілу тепла.

2. Встановлюйте регулятори тепла на батареях, оскільки вони дають можливість регулювати температуру до комфортного рівня. Існують автоматичні регулятори, які в постійному режимі підтримують задану для приміщення температуру, що дозволяє ще ефективніше економити тепло.

3. Проводьте ремонти і профілактику системи опалення. Наприклад, перед кожним опалювальним сезоном потрібно проводити промивку системи опалення, включаючи радіаторні батареї, оскільки там можуть накопичуватися відкладення, які погіршують тепловіддачу.

4. Замініть вікна і двері на енергоефективні, регулярно перевіряйте і регулюйте прилягання ущільнювачів. Так можна зберегти до 30% тепла.

5. Використовуйте тепловідбивні екрани на стіні за радіаторними батареями. Завдяки їм батарея буде нагрівати не стіни і повітря на вулиці, а кімнату.

6. Комплексно утепліть будинок. Згідно так званому "правилу безперервної лінії", необхідно повністю утеплити всі стіни, цоколь, горище і дах будівлі, не залишаючи місця холоду.

7. Використовуйте рекуперацію тепла. Рекуператори дозволяють забезпечувати приплив свіжого повітря в приміщення, але при цьому зберігають тепло.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...