Конгресмена США підозрюють в співпраці з Кремлем, - ЗМІ

Конгресмен-республіканець від штату Каліфорнія Дейна Рорабакер отримував вказівки з Москви.
Конгресмен Дейна Рорабакер

Такого висновку дійшло видання The Daily Beast, спираючись на власне масштабне розслідування, передають Патріоти України.

Після того, як посадовці з Москви надали секретний документ конгресмену Рорабакеру, той намагався змінити законодавство з приводу санкцій, впроваджених США у зв’язку із справою Магнітського, й організувати слухання в Конгресі, які б негативно висвітлили персону відомого критика Путіна - Білла Броудера, зазначає видання.

Броудер раніше був одним з найбільших іноземних інвесторів Росії, а його податковим юристом був Сергій Магнітський. Після того, як Магнітський повідомив державі про ухиляння від оподаткування на 230 мільйонів доларів в 2008 році, його незаконно затримали, фізично над ним знущалися і залишили помирати в слідчому ізоляторі Росії в 2009 році.

В документі, переданому Рорабакеру в квітні 2016 року в Москві, викладалась російська точка зору на ці події. У документі вказувалось, що зараз є ідеальний час для зміни ставлення Заходу до клептократії Путіна. "Зміна ставлення до історії Магнітського в Конгресі... мала б сприятливий відгук від російської сторони", - наголошувалось у документі.

Рорабакер визнав, що прийняв документ, але зазначив, що його зустріч з посадовцями Генеральної прокуратури Росії під час його візиту до Москви в квітні 2016 року, була "короткою та формальною".

При цьому інструкції Рорабакеру передавали юристи американської фірми росіянки Наталії Весельницької - близької подруги генпрокруора Росії Юрія Чайки.

Після повернення з Москви, Рорабакер затримав в Комітеті розгляд законопроекту Магнітського і запропонував усунути ім’я Магнітського з його назви. Пояснюючи свою позицію, Рорабакер використовував аргументи, наведені в московському документі, зокрема, що Магнітський був фінансовим радником, а не юристом, що Броудер, можливо, хотів уникнути оподаткування на мільйони доларів і відмовився від громадянства США, щоб не платити податки.

Рорабакер також організував показ російського пропагадистського фільму, наданого йому Генеральною прокуратурою Росії, в Newseum в Вашингтоні. Фільм в негативному світлі зображував Магнітського, а просування фільму на міжнародному рівні організовувала знову ж таки Весельницька.

За чотири роки перед цими подіями з Рорабакером окремо провели розмову агенти ФБР, які повідомили йому, що російські розвідники намагаються його завербувати, звертає увагу The Daily Beast.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...