"Копають лопатами, як картоплю": Російські окупанти в Криму розграбували унікальний палац (фото)

В анексованому Криму забили на сполох через розграбування Ханського палацу в Бахчисараї, яке проводиться під прикриттям "реставрації" комплексу.

Ханський палац

Про те, що пам'ятці загрожує знищення, розповів активіст Едем Дудаков, передають Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.

Своєю реакцією він поділився в зв'язку зі страшними кадрами, які з'явилися в соціальних мережах.

Він підтвердив, що на території палацу ведуться розкопки – на кладовищі ханів, зі східного боку Ханської мечеті і біля конюшенного корпусу. "На відео добре видно, що копач орудує лопатою так, як ніби на городі картоплю копає", – розповів Дудаков.

За словами активіста, некомпетентні копачі своїми лопатами можуть пошкодити артефакти або просто їх не помітити і відправити разом із грунтом у відвал, який потім вивезуть на звалище.

Вказали також на іншу проблему – в Ханському палаці не ведеться облік виявлених цінностей. "Всі знайдені в результаті розкопок предмети повинні фіксуватися на відео, а в ситуації з розкопками на території кладовища, вони повинні проводиться в присутності імама, після того, як дозвіл дасть муфтіят", – пояснив активіст.

Як зазначила колишній керівник історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова, єдиний вихід – піти в суд. "Подача позову від фізичної особи буде відхилена за обставинами відсутності порушення прав даної фізичної особи. Ці матеріали повинні бути передані і долучені до матеріалів великого позову України до Росії, а також передані моніторам ЮНЕСКО", – пояснила вона.

Відзначимо, Україна з метою врятувати Бахчисарайський палац в окупованому Криму вирішує питання про внесення його до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і одночасно в список об'єктів під загрозою.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...