1416 року Московський митрополит Фотій і собор російських єпископів піддали анафемі митрополита Київського Григорія Цамблака. Московська церква не визнавала Київської митрополії у Великому князівстві Литовському і вважала лише себе її правонаступницею. Митрополита звинуватили в привласненні духовної влади, передають Патріоти України.
Українські єпископи та Константинополь проігнорували це прокляття. 1458-го київського митрополита Григорія Болгарина висвятив Константинопольський патріарх Григорій Мамма. Московський патріарх Іона обряду не визнав й оголосив йому анафему.
1690 року собор під проводом патріарха Московського Іоакима оголосив анафему так званій "хлібопоклонницькій єресі". Ідеться про твердження, що хліб і вино стають тілом і кров'ю Христа. Разом із католиками цього дотримувалися й українські православні.
Тоді ж заборонили читати твори українців Петра Могили, Кирила Ставровецького, Симеона Полоцького, Луки Барановича. В Україні та низці православних країн анафему не визнали. Через це наступний московський патріарх Адріан за три роки піддав анафемі всі книжки Києво-Печерської лаври, які друкували українською.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...