Корупція в оборонпромі: Як харківський завод сам у себе закуповував приціли для танків

У розслідуванні Bihus.Info фігурує фірма «Оптімумспецдеталь», через яку нібито проводилися сумнівні операції в сфері оборонної галузі.

І ця назва дійсно згадується в декількох процесах, відображених в матеріалах Реєстру судових рішень, передають Патріоти України з посиланням на BBC News Україна.

Журналісти видання досліджували за відкритими джерелами те, як, за версією НАБУ, чиновники «Харківського бронетанкового заводу» спільно з «Оптімумспецдеталь» «імітували» закупівлі танкових прицілів, що обійшлося в суму понад 12,5 млн грн.

Як сказано в матеріалах з Реєстру судових рішень, 28 жовтня 2015 року, держпідприємство «Харківський бронетанковий завод» (ХБТЗ) уклало договір з фірмою «Оптімумспецдеталь» на поставку 12 «виробів 1Г42 на загальну суму 12 526 800».

«Виріб 1Г42» - приціл-далекомір для танків, «родом» з СРСР. Це складова частина озброєння танків Т-64, які відновлює ХБТЗ. Однак, за даними НАБУ і досудового слідства, ніяких поставок прицілів не було, оскільки вони - і так є власністю Міноборони і зберігалися на тому ж заводі, але були незаконно вилучені посадовими особами ДП. Згаданий договір, як стверджується, укладений «з метою приховування неправомірного заволодіння майном Міноборони шляхом імітації закупівлі продукції».

Офіційно «Оптімумспецдеталь» не є виробником виробів 1Г42, контактів з виробниками і постачальниками прицілів не має. Податковий кредит підприємств «союзників» «Оптімумспецдеталь» сформований в результаті правовідносин з контрагентами за договорами поставок м'ясо-молочної продукції, зернових культур і тютюнових виробів.

Таким чином детективи НАБУ підозрюють, що посадові особи заводу за участю фірми «Оптімумспецдеталь», яка виконувала роль «постачальника», зловживаючи службовим становищем заволоділи майном Міноборони.

Фігурантам справи НАБУ загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна. Про кого саме йдеться - в матеріалах не вказується, але процес триває, вироків ще немає.

Слідством встановлено, що кошти, отримані від угоди, були переведені на дев'ять рахунків, а звідти - ще далі.
Ні від адміністрації ХБТЗ, ні від «Укроборонпрому» коментарів щодо ситуації поки не прозвучало.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...