Іноді відрізнити підробки практично не можливо. Втім, експерти кажуть, підробити українську гривню є не просто. Банкноти мають більше ступенів захисту, ніж долари чи євро, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
"Це водяний знак, багатотоновий, який повторює портретне зображення, надрукований з лицьового боку паперу, і світлий елемент водяного знаку – це цифрове позначення номіналу. Папір з лицьового боку справжньої банкноти гладкий, зі зворотного боку – шорохуватий. Проти світла ми бачимо, товсту, занурену в товщу паперу захисну стрічку, яка має відповідні тексти", – зазначив головний фахівець департаменту грошового обігу НБУ Віталій Ковтонюк.
Також банкнота має серійний номер та оптичний елемент "спарк", який змінює колір під кутом нахилу купюри. "Йде плавний перехід одного кольору в інший, а тому зображення, які ми бачимо, стають об'ємними. На віконній захисній стрічці ми бачимо кінетичний ефект, фонове зображення і при зміні кута нахилу банкноти воно рухається. Якщо ми порівняємо ці два елементи захисту при зміні кута нахилу банкноти, то на підробці ми цього не спостерігаємо", – пояснив Ковтонюк.
Відрізнити професійну підробку важко. Однак, якщо виникли підозри в справжності грошей, фахівці радять звертатися до правоохоронців.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...