Корисний досвід: У Литві проведуть референдум щодо скорочення кількості депутатів

Референдум щодо скорочення кількості депутатів парламенту зі 141 до 121 відбудеться 12 травня одночасно з виборами президента країни.

За проведення такого референдуму в четвер проголосували 58 парламентаріїв, проти було 42, два члена Сейму утрималися, передають Патріоти України з посиланням на Delfi.

Постанова про проведення референдуми прийнято в порядку особливої терміновості, це означає, що в четвер проект був і внесений і прийнятий. Цей референдум ініціювали майже 40 членів фракції "селян".

Не підтримали ідею референдуму представники опозиції. Вони звинувачували "аграріїв" в тому, що вони прагнуть за допомогою цієї ініціативи підвищити явку у другому турі виборів президента, щоб забезпечити більш високу підтримку своєму кандидатові - прем'єру Саулюсу Сквернялісу.

Опозиція аргументувала, що, якщо виходити з міжнародної практики, то число парламентаріїв в Литві оптимальне.

Раніше "аграрії" пропонували поправки про скорочення числа депутатів до 111, але ця ініціатива не знайшла підтримки в Сеймі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Дзвенить посуд, трясуться стіни: В Макіївці поновилися підземні поштовхи

неділя, 8 грудень 2019, 17:36

Це сталося 8 грудня. «Произошло то, чего все жители нашего поселка опасались — подземные толчки ВОЗОБНОВИЛИСЬ. 11:53 толчок довольно большой интенсивности, зазвенела посуда. 49 квартал», — пишуть користувачі.

Хіти тижня. Переляканий кричав: "Люди! Пoмoгитe!". На Херсонщині 26-річного призовника за шиворот тягли до військкомату

неділя, 8 грудень 2019, 17:30

29 листопада на Херсонщині працівники військового комісаріату Новотроїцького району замість вручення повістки влаштували публічне знущання над призовником. Щоб припинити безлад на очах чисельних свідків, довелося втрутитись поліції і військовій службі ...