Буває так, що хочеться чогось смачненького, але вільного часу дуже мало. Або, приміром, ось-ось повернуться додому рідні і кохані, а на приготування чого-небудь пристойного залишилося всього півгодини...
За 30 хвилин, дійсно, можна приготувати не одну страву, а повноцінний обід або вечерю. І не щось простеньке, а делікатесний варіант, яким можна порадувати близьких і дорогих людей, передають Патріоти України.
Єдина неодмінна умова – наявність всіх необхідних продуктів в потрібних кількостях. Втім, важливий і організаційний бік справи: чистота на кухні, достатньо простору, нехай не широкий, але прийнятний асортимент посуду та побутових приладів, вміння працювати швидко і зібрано.
Курячі груднинки в гірчичному соусі
Курятину, як не готуй, важко зіпсувати, але підсумок цього рецепту – своєріднийу шедевр: дивовижно тонка суміш галльських смаків і ароматів. Головне, не замінювати настільки популярний у Франції розмарин на кріп з петрушкою, а ніжну гірчицю з зернами на гострий аналог без них.
Інгредієнти:
4 курячі груднинки зі шкірою
кілька гілочок свіжого розмарину
4 ч. л. гірчичного порошку
3 невеликих молодих цибулини-порей або 1 велика
4 зубчики часнику
100 мл білого вина
75 мл сметани
1 ч. л. гіркої французької гірчиці із зернами
сіль, чорний перець
оливкова олія
Розігріти сковороду з олією. Викласти курячі груднинки в миску, посолити, поперчити, посипати нарізаними листочками розмарину, гірчичним порошком і крапелькою оливкової олії. Як слід втерти приправи в м'ясо і покласти груднинки на сковороду шкірою вниз. Через 5 хвилин м'ясо перевернути і смажити ще 5 хвилин. Нарізати цибулю тонкими кільцями, часник подрібнити і додати до м'яса. Через пару хвилин вилити на сковороду вино і тушкувати ще кілька хвилин. Після цього покласти по ложці сметани на кожну груднинку, розмазати на них, накрити сковороду кришкою і тушкувати все ще буквально 3-5 хвилин.
Приготовану таким чином курятину викласти на дошку (без утвореного соусу) і нарізати невеликими шматочками. У соус додати гірчицю з зернами, за необхідності досолити і доперчити, вилити пару ложок на страву, зверху викласти курячі шматочки, полити їх соусом, що залишився, і відразу подавати до столу.
Одночасно на гарнір: відварити неочищену молоду картоплю – 15-20 хвилин і приготувати закуску з листя салату або пекінської капусти з горіхами – 5-7 хвилин.
Лососеві стейки на зеленій подушціЛосося недарма називають королем риб: ніжна м'якоть красивого рожевого кольору з насиченим смаком дає всі підстави для цього титулу. Як і те, що він чудовий у будь-якому вигляді: підсмажений, приготований на пару, запечений.
Інгредієнти:
4 стейки з лосося
3 лимони
250 г твердого сиру
2 великі цибулини
300 г кропу
300 г петрушки
2 ст. л. вершкового масла
сіль, чорний перець
рослинна олія
оливкова олія
Розігріти духовку до 220°С і підготувати плаский лист, встеливши його пергаментним папером, змазаним олією.
Гарненько промити і не дуже дрібно пошинкувати всю зелень. Цибулю нарізати кільцями.
Розлити в сковорідці вершкове масло і обсмажити в ньому цибулю 3 хвилини, потім викласти зелень і, посоливши і поперчивши її, протушкувати всі 3 хвилини. Видавити в суміш сік 1 лимона і одразу ж вимкнути вогонь.
Стейки, не очищаючи від шкірки, промити і обсушити. Далі дуже помірно посолити і поперчити, добре змастити з обох боків соком другого лимона і обмазати оливковою олією. Обсмажувати на другій сковороді з розпеченим маслом по 5 хвилин з кожного боку, дуже обережно перевертаючи.
Укласти на деко третій лимон, нарізаний тонкими кружечками, зверху помістити суміш із зелені, далі стейки з лосося і кожен посипати тертим сиром. Помістити в духовку максимум на 5 хвилин.
Одночасно на гарнір: приготувати швидкий рис в пакетиках –15-20 хвилин і доповнити салатом з помідорів і зеленої цибулі – 7 хвилин.
Паста по-сієнськиІталійці придумали більш ніж 150 видів спагетті і незліченну кількість рецептів з них, багато з яких можна запросто приготувати за півгодини. Ми пропонуємо варіант, популярний в Сієні: з широким набором продуктів і м'ясним фаршем – і ситно, і святково.
Інгредієнти:
250 г спагетті
200 г яловичого фаршу
300 г броколі
300 г печериць
6 помідорів
100-200 г твердого сиру (найкраще пармезану)
4 зубчики часнику
1 цибулина
150 мл окропу
4 ст. л. рубаного базиліка і пригорща цілих листочків
1 ч. л. чебрецю
1 ч. л. материнки
вершкове масло
оливкова олія
сіль і перець за смаком
Відварити (але не розварити!) спагеті і відкинути на друшляк. Броколі розділити на дрібні суцвіття, гриби нарізати шматочками, цибулю – кубиками, часник – часточками. Розігріти в глибокій сковороді олію і три хвилини тушкувати цибулю і часник. Додати фарш, як слід розім'яти його і все розмішати, через 5 хвилин покласти гриби і інші овочі. Підлити половину окропу. Приправити чебрецем, сіллю, перцем. Накрити кришкою і тушкувати 8 хвилин.
Помідори очистити і нарізати кубиками, додати їх разом з другою половиною окропу до м'ясоовочевої суміші, накрити і тушкувати 8 хвилин. Приправити базиліком і материнкою і потримати на мінімальному вогні рівно 1 хвилину.
Прогріти спагетті з вершковим маслом, розкласти по тарілках, покрити середину соусом, по краях посипати тертим сиром, а верх прикрасити листочками базиліку.
Одночасно на гарнір: нашинкувати салат з руколи з редискою і грушею – 15 хвилин.
Тайські пряні мідіїМідії – прекрасний вибір для того, щоб приготувати щось нескладне, швидке і одночасно вишукане. А морські молюски по-тайськи – це перевірений часом рецепт з багатим і оригінальним смаком, визначеним традиційними спеціями і технологією приготування.
Інгредієнти:
1,5 кг свіжих неочищених мідій
1/3 ст. соку лимона
200 мл несолодкого кокосового молока (можна замінити вершками)
1/3 ст. сухого білого вина
2 ч. л. червоної пасти карі
1 оберемок зеленої цибулі
3 зубчики часнику
1 ст. л. цукру
4 ст. л. свіжої кінзи
сіль і мелений чорний перець
Вибрати мідії тільки з цілими, повністю закритими мушлями. Очистити мушлі від будь-якого нальоту і видалити "бороди". У великій каструлі змішати лимонний сік, вино, пасту каррі, часник, порізану зелену цибулю і цукор. Довести суміш до кипіння і варити на слабкому вогні 5 хвилин. Потім покласти в каструлю мідії, щільно накрити кришкою і тримати на середньому вогні 6 хвилин або поки мушлі не розкриються – до 8 хвилин. Шумівкою вийняти молюсків з каструлі, викинути ті, що не розкрилися. До решти соусу додати кокосове молоко і поварити кілька хвилин. Додати кінзу, сіль і перець, потримати на вогні рівно 1 хвилину і вимкнути його. Викласти мідії на блюдо і залити приготованим соусом.
Одночасно на гарнір: відварити на слабкому вогні, постійно помішуючи, рисову локшину – 5-7 хвилин і подати з маринованим імбиром.
Увага! Ніколи не купуйте упаковки зі злиплими мідіями, з замерзлими потоками рідини, з молюсками, мушлі яких покриває кірка льоду, – це показник того, що вони вже розморожувалися і до вживання непридатні. Важливо, щоб мушлі були цілими і повністю закритими. Якщо ж йдеться про свіжих мешканців моря, то стулки при легкому постукуванні повинні закриватися.
Тайська червона паста каріПопередній рецепт, як і половина страв Південно-Азіатської кухні, немислимий без пряних паст. Варто приготувати червоний її варіант в достатній кількості, і тоді у вас завжди буде можливість надати будь-якій страві екзотичний колорит. Наш варіант можна зберігати у щільно закритій скляній тарі в холодильнику до двох місяців.
Рецепт розрахований на 15 порцій.
Інгредієнти:
12 шт. великих сушених червоних чилі
1 стебло лемонграсу
10 шт. пошинкованої цибулі шалот або 2 шт. ріпчастої цибулі
10 зубчиків часнику
0,5 ст. л. білого меленого перцю
1 ч. л. куркуми
2 ч. л. рубленого свіжого імбиру
1 ч. л. зіри
1 ст. л. насіння коріандру
2 бутони гвоздики
1 ч. л. солі
1 ч. л. цукру
2 ст. л. рослинної олії
1 ч. л. креветкової пасти (можна придбати в магазинах продуктів для східної кухні)
Чилі замочити на 15 хвилин у гарячій воді, відкинути на друшляк і очистити від насіння. Нарізати 5 см білої частини лемонграсу дрібними шматочками. Нарізаний лемонграс, рубану цибулю, часник і імбир обсмажувати на сухій сковороді дві хвилини. Додати зіру, коріандр, гвоздику і продовжувати обсмажувати на середньому вогні 5 хвилин, постійно помішуючи. Пересипати всі прянощі в блендер і ретельно подрібнити. Додати білий перець, куркуму, сіль, цукор, рослинну олію і креветкову пасту (якщо змогли знайти) і збивати в блендері до отримання однорідної маси якомога ніжнішої консистенції.
Примітка: Якщо хочете досягти повної автентичності, зітріть всі ці прянощі в ступці, як це роблять самі тайці – 2-3 години. Також готову пасту (і не один її варіант) можна купити в магазинах азіатських спецій або через Інтернет.
Практичні поради
Дістаньте абсолютно всі продукти для майбутнього готування заздалегідь, щоб пізніше не метатися в пошуках.
Розсортуйте продукти – приправи до приправ, овочі до овочів, рідини до рідин.
Відразу підготуйте весь необхідний посуд і пристосування: блендер, каструлі, сковорідки, дошки для нарізки, ножі і т. д.
Попередній пункт особливо важливий, якщо йдеться про необхідність двох сковорідок, двох дощок, кількох мисок і т. п.
Перечитайте рецепт ще раз.
Вимкніть телефон.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.