Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив військовий інструктор-волонтер з Ізраїлю Цві Аріелі, який тренував українських силовиків під час АТО, передають Патріоти України.
За його словами, командир повинен мати авторитет.
"В Ізраїлі 90% командирів мають вплив, їх поважають, бо вони проходять певні постійні удосконалення, тому що там існує постійний відбір і відсів. Ти не можеш перейти на наступний рівень, не пройшовши попередній", - зазначив Аріелі.
Він додав, що в Україні командири вчаться, і потім всі, навіть найбільш безталанні, стають офіцерами, і їм дають в підпорядкування взвод.
"Уявіть собі: 30 осіб потрапляють під командування абсолютно випадкової людини, яку просто свого часу записали на військову кафедру в її цивільному виші... І навіть якщо хлопцям пощастить отримати командира, який закінчив військове училище або навіть військовий інститут, це абсолютно не гарантія, що він відповідає своїй посаді", - сказав інструктор.
Аріелі додав, що для військових є короткі курси, але їх зміст сумнівний. Крім того, немає універсальної системи базової підготовки бійців, яка повинна бути уніфікована не тільки в рамках Збройних сил України (ЗСУ), але і в рамках всіх силових відомств.
"Країні і армії сьогодні потрібні думаючі люди, які будуть системно брати і використовувати кращий досвід інших країн, адаптований під сучасні українські виклики і реалії. Але робити це потрібно осмислено, а не тупо перекладати з іншої мови і починати впроваджувати. Також необхідно постійно аналізувати власний досвід бойових дій, робити з цього чесні і системні висновки. Якщо були слабкі місця і прогалини, негайно виправляти, вносити корективи в бойові статути, інструкції і т.ін.", - уточнив він.
Разом з тим, він додав, що важливим є і питання підбору інструкторів для військових.
"Не хочете ізраїльтян - запросіть британців чи американців. Але платити їм доведеться не 50-60 тисяч гривень, а стільки, скільки фахівець такого рівня отримує в світі. А простий інструктор в світі отримує від 5 тисяч доларів на місяць. Спеціаліст стратегічного рівня - 25 -30 тисяч доларів на місяць. Дорого - так. Але дешевше можна отримати черговий Іловайськ або Дебальцеве", - підкреслив Аріелі.
За його словами, якщо не використовувати досвід таких фахівців, тоді і реальних змін не буде.
"Тому що вийде в підсумку фігня, на кшталт контрактної армії, коли все в підсумку повернулося на круги своя, а натівські стандарти будують старі радянські і пострадянські генерали, які мало в них розуміють. Коли у нас в армії є якась кількість людей (таких, про яких кажуть "ні риба, ні м'ясо"), які отримують там зарплату - і тому бояться слово сказати або заявити про проблеми", - підсумував він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...