"Розриваємо євхаристійне спілкування (можливість спільного служіння літургії. — ред.) з Константинопольським патріархатом. Це вимушене рішення. Але іншого Священний синод не міг ухвалити. До цього вела вся логіка останніх дій Константинополя", — заявляє митрополит 52-річний Іларіон, глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату, передають Патріоти України.
11 жовтня розпочали надання автокефалії Православній церкві України. Тобто статусу помісної — самокерованої, незалежної частини Вселенської православної церкви. Про це оголосили після триденного засідання Синоду Вселенського патріархату в Стамбулі. Синод визнав незаконним загарбання Київської митрополії Російською православною церквою 1686 року. Також зняв анафему з патріарха УПЦ Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної церкви Макарія. Визнав їх канонічними. Відповідно відновив сопричастя їхніх вірних із Константинопольською церквою.
Після розриву стосунків із Вселенським патріархатом у РПЦ склали список заборонених для російських туристів храмів у Туреччині і Греції. Бо ті належать до Константинопольської церкви. У Туреччині — це всі діючі собори Стамбула й Анталії. У Греції — на островах Крит і Додеканес.
Москва погрожує розривом і Єрусалимському патріархату, якщо той підтримає надання автокефалії Українській церкві.
"Якщо Єрусалимський патріархат прийме сторону Константинополя і дозволить "філаретівцям" служити на Гробі Господньому та в інших храмах на Святій землі, нам доведеться зупинити служіння з ними. Бо вони стануть на бік розкольників", — говорить секретар Російської духовної місії в Єрусалимі, ігумен Нікон, 42 роки.
"Кремль формує новий фронт боротьби з Україною, — каже політолог 65-річний Віктор Небоженко. — Не зуміли реалізувати проект "Новоросія". На фронті теж нічого не виходить. Почали застосовувати силу, яка всередині могла б боротися з нашою державою".
Приклад невизнаної терористичної Ісламської держави показує, що віруючих легко перетворити на м'ясо для бойових дій. Росія розраховує, що прихожан можна змусити взятися за зброю. Але забули врахувати — в нас вже не 2014 рік. Україна слабка в реформах, але в боротьбі з Росією зробила великий прогрес. Ніхто не стане загравати з людьми, які спробують дестабілізувати ситуацію в країні.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...