"Розриваємо євхаристійне спілкування (можливість спільного служіння літургії. — ред.) з Константинопольським патріархатом. Це вимушене рішення. Але іншого Священний синод не міг ухвалити. До цього вела вся логіка останніх дій Константинополя", — заявляє митрополит 52-річний Іларіон, глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату, передають Патріоти України.
11 жовтня розпочали надання автокефалії Православній церкві України. Тобто статусу помісної — самокерованої, незалежної частини Вселенської православної церкви. Про це оголосили після триденного засідання Синоду Вселенського патріархату в Стамбулі. Синод визнав незаконним загарбання Київської митрополії Російською православною церквою 1686 року. Також зняв анафему з патріарха УПЦ Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної церкви Макарія. Визнав їх канонічними. Відповідно відновив сопричастя їхніх вірних із Константинопольською церквою.
Після розриву стосунків із Вселенським патріархатом у РПЦ склали список заборонених для російських туристів храмів у Туреччині і Греції. Бо ті належать до Константинопольської церкви. У Туреччині — це всі діючі собори Стамбула й Анталії. У Греції — на островах Крит і Додеканес.
Москва погрожує розривом і Єрусалимському патріархату, якщо той підтримає надання автокефалії Українській церкві.
"Якщо Єрусалимський патріархат прийме сторону Константинополя і дозволить "філаретівцям" служити на Гробі Господньому та в інших храмах на Святій землі, нам доведеться зупинити служіння з ними. Бо вони стануть на бік розкольників", — говорить секретар Російської духовної місії в Єрусалимі, ігумен Нікон, 42 роки.
"Кремль формує новий фронт боротьби з Україною, — каже політолог 65-річний Віктор Небоженко. — Не зуміли реалізувати проект "Новоросія". На фронті теж нічого не виходить. Почали застосовувати силу, яка всередині могла б боротися з нашою державою".
Приклад невизнаної терористичної Ісламської держави показує, що віруючих легко перетворити на м'ясо для бойових дій. Росія розраховує, що прихожан можна змусити взятися за зброю. Але забули врахувати — в нас вже не 2014 рік. Україна слабка в реформах, але в боротьбі з Росією зробила великий прогрес. Ніхто не стане загравати з людьми, які спробують дестабілізувати ситуацію в країні.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...