7 місяців тому на дорозі, що веде до Севастополя, стався зсув ґрунту. Автомобілі скерували в об'їзд через село Поворотне. Для цього навіть відремонтували сільську дорогу. Тепер місцеві скаржаться на цілодобовий гуркіт від транзитного транспорту і на те, що водії не пригальмовують на пішохідних переходах.
Дорога вже, чесне слово, замучила. На тій стороні автобусна зупинка. От я, наприклад, коли маю нічні зміни, мушу півгодини простояти, щоб перейти дорогу,
– скаржиться одна з опитаних кримчанок.
Транспорту багато, тому виїхати з села складно. Після анексії півострова у вихідні дні автобус не курсує через Поворотне.
"Не курсують автобуси. В суботу люди ж звідси на роботу повинні їхати, комусь в лікарню потрібно. Власник автобуса сказав, що це не рентабельно. Ось уже три роки мучимось. Дитина захворіла, або дощ падає – за кілометр йдемо на зупинку", – розповіла жителька Поворотного.
Добратись до Севастополя можна транзитним автобусом. Проте вартість проїзду становить 65 рублів (близько 27 гривень). Для більшості місцевих це дорого. До того ж, кримчанам є куди витрачати кошти, адже після анексії вони самі лагодять комунальні підпірні стінки, гуртожитки.
Жителі невеличкого села Поворотне почуваються, як на окраїні цивілізації. З побутових благ – лише вода і магазин. У селі немає ні газу, ні центральної каналізації. Не працюють вуличні ліхтарі, немає школи та дитсадка. З розваг – кілька дитячих майданчиків.
Позакривали все. Раніше були клуби, дискотеки, секція рукопашного бою. Молоді нема куди йти. Всі спиваються, – заявив один із жителів села.
Провести каналізацію і газ селянам обіцяють перед кожними виборами. Люди ж чекають, коли на трасі Севастополь – Сімферополь відремонтують зсувну ділянку. Тоді хоча б транзитний транспорт не турбуватиме село.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...