Кримські агрономи переживають - посуха "вбиває" навіть соняшник. Тільки за цією культурою на одному з кримських сільськогосподарських підприємств Джанкойського району збиток становить близько 25 тисяч доларів. А ярого ячменю тут зібрали в півтора рази менше, ніж навіть у 2017 році. З 2014 року підприємство взагалі не вирощує рис і не розводить корів.
"Велику рогату худобу прибрали. Великої рогатої худоби немає, тому що кормової бази як такої теж немає... Ні кукурудзу, ні люцерну без поливу не виростити", - каже агроном кримського сільськогосподарського підприємства Віра Пивоваренко.
При цьому вона дивується, чому Київ вирішив перекрити подачу води на півострів по Північно-Кримському каналу. "Все-таки 28 господарств у Криму. Ми тільки, одне господарство, 1,5 мільйона платили за воду. Гривні платили. Що це, мало їм?! Все-таки це гроші. Навіщо зливати прісну воду в море і не взяти за це якісь гроші?!" - дивується агроном.
У той же час на Північно-Кримському каналі у 2014 році звели дамбу, щоб вода не надходила на півострів. Тепер її називають "старою", а "нова" дамба майже готова, вона розташована ближче до адмінмежі. Щойно її добудують - можна буде давати воду Криму.
За словами начальника 2-го відділення управління каналу Івана Біга, питання відновлення водопостачання Криму вирішиться за 2-3 дні. Є тільки одна умова - Крим має бути повернутий під контроль України, вказує він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...