"Кримнаш" і "крахнаш" стануть синонімами: Портніков розповів, чому окупанти підуть з анексованого півострову

Спеціальний представник Держдепартаменту США в справах України Курт Волкер повідомив, що питання про «заморожування» ситуації довкола анексії Криму не стоїть на порядку денному, і не варто пов'язувати вирішення проблеми Донбасу з проблемою Криму.

"Простіше кажучи, американський дипломат відповів тим західним політикам, які досі думають про «обмін» Донбасу на Крим", - пише оглядач Радіо Свобода, журналіст Віталій Портніков, передають Патріоти України.

Цей «обмін» ‒ така ж утопія, як і думка про те, що сама війна на Донбасі була затіяна, щоб відвернути увагу від анексії Криму. Ні, і Крим, і Донбас ‒ це ланки одного ланцюга ‒ спецоперації замаху на український суверенітет. Зовсім не випадково у «кримській промові» Володимира Путіна чітко говорилося про «Новоросію», нібито подаровану більшовиками Україні. Простіше кажучи, східним областям України «надавався» той же історичний статус, що й Криму ‒ адже про півострів теж говорили як про «подарунок» Хрущова. А тоді яка різниця, в який період більшовики відрізали від Росії її «споконвічні» землі. Завдання Кремля ‒ відновлення «історичної справедливості», «збирання російських земель».

У Путіна не вийшло тільки завдяки героїчному спротиву українського народу та економічному тиску Заходу. Якби не цей спротив, якби не економічні проблеми Росії, цілком можливо, що Москва б анексувала окупований схід України так само, як і Крим. Адже горезвісні «референдуми» про приєднання до сусідньої країни на окупованих територіях проводили зовсім не випадково ‒ ситуація розвивалася за кримським сценарієм, а потім захлинулася.

Так, Путіну вдалося захопити частину Донбасу, але спочатку йшлося про куди серйознішу політичну програму. Про схід, про «Новоросію». І тільки після путінської поразки стали народжуватися міфи про те, що насправді російського правителя цікавить лише півострів, на який можна «обміняти» інші ділянки української землі. І що Путін розпочав війну на Донбасі, щоб у світі змирилися із захопленням Криму. Щоб отримати Крим остаточно і безповоротно.

Але Кремль анексував Крим і спробував захопити український схід з однією-єдиною метою: знищення України. Саме тому штучне виокремлення ситуації навколо Криму є грубою політичною помилкою.

«Кримнаш» і «крахнаш»

Не тільки в України, а й у міжнародної спільноти загалом є два важливі завдання: припинення війни на Донбасі й відновлення територіальної цілісності України, тобто повернення до принципів міжнародного права. І в цьому сенсі Крим нічим не відрізняється від Донбасу. З точки зору міжнародного права та українського законодавства Крим ‒ невід'ємна частина території України. Те, що Росія вписала чужу територію в свою Конституцію, це проблема Росії. І цю проблему потрібно вирішити самій Росії. Але все інше ‒ це проблема світу, що довкола Росії.

Ні в російського керівництва, ні в громадян Росії, ні в жителів тимчасово окупованих територій не повинно бути ілюзій щодо стабільності російської присутності на Донбасі й у Криму. Рано чи пізно росіяни підуть. Відсутність ілюзій дозволить зробити правильний вибір всім. І керівництву Росії, яке зрозуміє, що не можна залишатися на місці злочину до нескінченності. І громадянам Росії, для яких поняття «Кримнаш» і «крахнаш» скоро стануть синонімами. І жителям окупованих територій, яким не варто робити ставку на Москву, а жити, як, власне, і живуть у нестабільній ситуації ‒ в очікуванні звільнення або повернення ворожої країни, це вже залежить від політичних уподобань. Тут важлива навіть не оцінка, тут важливе розуміння майбутнього.

А західні політики, які говорять про замороження, якраз ілюзії і створюють ‒ і тим самим множать війни та нещастя. Саме тому настільки важливою є чітка позиція американського Спецпредставника.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...