"Кривава бійня в Керчі, або Чому 18-річний хлопець пішов на злочин", - журналіст (фото, відео)

В окупованому кримському місті Керч удень, 17 жовтня, сталася жахлива трагедія. У місцевому політехнічному коледжі стався вибух, за яким послідувала стрілянина. У результаті постраждало 68 осіб, із них 21 загинула, ще 5 перебувають у комі.
Владислав Росляков
Підозрюваним у скоєнні масового вбивства став 18-річний учень коледжу Владислав Росляков. Мотиви злочину досі невідомі, а підозрюваного було знайдено застреленим у бібліотеці навчального закладу. Журналісти зібрали усю відому інформацію про підозрюваного й поспілкувався із психологами, щоб з'ясувати, що штовхає дітей і підлітків на такі жахливі дії, передають Патріоти України.
Душив котів і захоплювався маніяками

18-річний Владислав Росляков поступив у Керченський політехнічний коледж у 2015 році. На момент здійснення теракту був учнем 4 курсу, вивчав монтаж, наладку, а також експлуатацію електрообладнання промислових і цивільних будівель. Із розповідей викладачів, Владислав був тихим і спокійним, навчався на трійки і нічим особливим не вирізнявся.

На цьому позитивна характеристика учня закінчується. Одногрупник "стрілка" згадав одну зі своїх розмов із Владом і розповів про неї на відео: "Тихий ходив, постійно його не було видно. Якось ми з ним розмовляли на практиці, і він сказав:" Ненавиджу, все за**ало. І взагалі, ненавиджу цих людей, таких тупих, як у нас у політеху вчаться".

"До речі, він мені розповідав: "Ось знаєш, усіх цих маніяків називають психами, але вони насправді розумні. У них є на це свої причини, і вони все робили геніально". Він захоплювався цим", — додав хлопець.

Як з’ясувалося, підозрюваний і раніше намагався нашкодити своїм одногрупникам і вчителям коледжу. На першому курсі Влад розпорошив у класі перцевий балончик, на питання студентів, навіщо він це зробив, той лише посміхнувся.

Крім подвигів у школі, спливли подробиці про його агресивну поведінку в дитинстві. Колишні сусіди будинку, де Владислав жив із батьком і матір'ю до розлучення, розповіли, як він постійно мучив і душив мотузками безпритульних котів.

"Він у дитинстві був дуже жорстокий. Котів ловив, душив їх мотузками. Ми його весь час ганяли. А потім, коли вони (мати і батько Влада) розійшлися, він переїхав в іншу квартиру", — розповіла сусідка.

Сім'ю "стрілка" у коледжі називали неблагополучною. Після розлучення хлопець залишився жити з матір'ю на орендованій квартирі. Подейкують, що відносини у них були напружені, мама часто проводила обшуки у сина, коли той повертався додому. Вона працювала санітаркою у керченському онкологічному диспансері. В останні роки мати захоплювалася вченням "Свідків Єгови".

Фотографія Влада на першому курсі

Батько Рослякова був інвалідом. Він розповів, що йому було важко спілкуватися із сином, оскільки той був таємничим і мало що розповідав. У Владислава не було друзів, раніше був один приятель, але вони перестали спілкуватися. За словами батька, підліток захоплювався комп'ютерними іграми та зброєю.

Нерозділене кохання або сварка з учителем

Однією із причин, через яку Влад міг взятися за рушницю, називають нерозділене кохання. За словами знайомих, він 5 місяців зустрічався із дівчиною, але вона його покинула, і в коледжі він міг шукати саме її.

Версій може бути досить багато: від образ на однокурсників і сварки з рідними чи з коханою дівчиною — до наслідування поведінки серійних убивць.

Перше фото підозрюваного в день розстрілу

Зазначається, що злочин ймовірно скоєно за сценарієм масового вбивства в американській школі "Колумбайн", яке двоє підлітків влаштували у 1999 році. На такий висновок підштовхує образ керченського "стрілка", який дуже схожий на образ Еріка Харріса, учасника тієї кривавої трагедії. Крім того, нападник на коледж у Керчі наклав на себе руки в бібліотеці, так само в бібліотеці були знайдені мертвими й нападники на "Колумбайн".

Рослякова знайшли мертвим на другому поверсі коледжу

Вроджена якість і агресія у суспільстві

Разом із професором кафедри загальної психології, педагогіки та конфліктології НаУКМА Валентиною Бондаровскою і дитячим психологом Наталією Валедовою, журналісти спробували розібратися, що ж підштовхує підлітків, зокрема й Владислава, до подібних злочинів.

З огляду на той факт, що підозрюваний і раніше виявляв агресивну поведінку, на думку Бондаровскої, не виключено, що ця якість у нього вроджена, таке пояснення цілком правдоподібне.

"Жорстокість часто є вродженою якістю, і справа не тільки в тому, що він із неблагополучної сім'ї, яка не приймала це все до уваги, і не могла з цим впоратися. Адже у нього могли бути вроджені такі якості", — каже вона.

Психолог вважає, що підліток міг приймати препарати, які б пригнічували його стан, тому він поводився тихо, а всередині був досить агресивним.

Не виключено, що такий стан посилювався комп'ютерними іграми й сайтами, які схиляють до жорстокості, і навчають дітей, як потрібно діяти. Ще одна проблема комп'ютерних ігор полягає у тому, що через часте користування у дітей зникає межа між реальністю і вигаданим світом.


"Коли підліток часто сидить в інтернеті і грає в агресивні ігри, то в нього виробляється штучне уявлення про смерть. У грі він вбиває, але заново запускаючи гру, всі виявляються живими, тому в нього немає відчуття, що це вже безнадійно, що він убив, і вже ніхто не оживе", — пояснила вона.

На думку Валедової, однією із причин агресивної поведінки дітей є інформаційне поле, у якому вони ростуть. Останнім часом у різних мас-медіа подається велика кількість негативної інформації.

"Зараз вкрай агресивне середовище взагалі у світі і в Україні в тому числі. У будь-який час доби можна увімкнути майже будь-який канал, і звідти йде лише негативна інформація. У дітей створюється враження, що агресія, психологічне, економічне, фізичне насильство — це місце існування. І оскільки середовище проживання вкрай агресивне, діти, не маючи життєвого досвіду, переймають таку ж модель поведінки", — пояснила психолог.

"Ще один момент: за останні півтора-два роки усе частіше чутно, як дорослі реагують на дітей, дуже багато стає насильства проти них. Дітей крадуть, викидають із вікон тощо", — додає вона.

Водночас у дітей зовсім відсутнє почуття відповідальності за те, що вони зробили, в Україні не продумано механізм покарання за подібні злочини, а штрафи проблему не вирішують, каже Валедова. При цьому дітей "нагородили" безліччю прав, і жодним чином не розписали їхню відповідальність.

"Потрібно робити загальну доктрину, натомість сьогодні діти діляться на свій/чужий, усе суспільство ділиться на свій/чужий. А зараз розпочався поділ — дорослий/дитина. Коли подали дуже широкі права для дітей, при цьому не подали обов'язків, діти потім виходять у світ, де не працюють закони, де працює закон найсильнішого. Тому ситуація із дітьми й підлітками буде погіршуватися. І ось якщо громадськість схаменеться, то зрозуміє, що ми скоро на вулицю не вийдемо, адже буде страшно, а підліткові банди — це жахливо, вони жорстокіші, бо у дитини не сформовано остаточне поняття смерті", — заявила вона.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...