Про те від чого українцям слід захищатися розповів столичний терапевт Захар Корченюк, передають Патріоти України.
"Активність вірусних інфекцій залежить від температури повітря в навколишньому середовищі. Коли на вулиці мінусова температура, віруси розмножуються значно повільніше. Найсприятливішими умовами для розмноження вірусів грипу та гострих респіраторних захворювань є волога погода. Втім ризик захворюваності залежить від опірності організму кожної людини. Якщо вона здорова і захисні сили організму високі, то може не захворіти, навіть контактуючи з вірусом. Та якщо людина має слабкий імунітет, вона має всі шанси захворіти ГРВЗ і в мороз.
Лікар нагадує, що зараз якраз пік захворювання на грип і не треба покладати занадто багато надій на те, що низькі температури вбережуть від зараження. Люди може перемерзнути надворі і зайти в приміщення з хворими людьми.
Не треба забувати й про кір, вірус якого ще поширюється через низький рівень вакцинації. Він дуже легкий і може розноситися потоком повітря. Проте ним заразитися можна перебуваючи в одному приміщенні з хворим, але не надворі. Він швидко гине в зовнішньому середовищі тим більше в морози. Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами", - каже лікар.
Найбільше терапевт застерігає від ротавірусної інфекції, яка виживає і в спеку, і в морози. Ані антибактеріальна обробка, ні заморозка не вбивають вірусних частинок. На продуктах харчування і поверхнях вони можуть жити до місяця. Єдиний метод боротьби з ротавірусною інфекцією – це кип'ятіння.
Це інфекційне захворювання передається через немиті руки, заражену воду, їжу і побутові предмети загального користування. Симптомами є діарея, блювання, біль у горлі, підвищена температура. Ротавірус настільки заразний, що здатний інфікувати організми не тільки через використання загальних побутових приладів, але і через поручні в громадському транспорті, через дверні ручки, через гроші. Вистачить дотику брудних рук, на які потрапив ротавірус, до рота – і зараження забезпечено. Те саме стосується чхання або близького контакту з зараженим особою.
Лікар радить не займатися самолікуванням. Людина не може точно встановити свій діагноз, а тільки погіршить свій стан, затягуючи з потрібним лікуванням.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...