В зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я вирішило внести ясність, на які ліки не варто витрачати гроші при вірусній інфекції, передають Патріоти України.
Виявляється, не всі препарати ефективні і корисні, навіть якщо знаєте їх з дитинства.
Як зазначає МОЗ, ГРВІ виглядає невинно, тільки якщо вчасно і правильно лікуватися, а імунітет настільки сильний, що здатний переварити масу прийнятих медикаментів, а у дітей і у людей похилого віку захисні сили організму часто ослаблені.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі від ГРВІ вмирають 2,6 млн дітей. Тому МОЗ наполегливо не рекомендує лікарям (особливо педіатрам) надмірно роздувати списки призначених препаратів і уникати бездоказових методів лікування.
“Грунтуючись на сучасних протоколах і рекомендаціях, МОЗ наполягає на тому, що антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показаннями), “імуномодулятори” і інтерферони не рекомендовані для симптоматичного лікування неускладнених ГРЗ у дітей, – зазначено в офіційному листі-зверненні МОЗ . – Ефективність вітамінів, антигістамінних і рослинних препаратів не доведено, а “сиропи від кашлю” можуть нашкодити дітям до 4-х років. “Комбіновані ліки від застуди”, що полегшують симптоми у дорослих, заборонені для дітей молодшого віку “.
В результаті це стає одкровенням, адже перерахованими препаратами традиційно лікують в районних поліклініках.
В Україні традиційно існує прямий, безрецептурний доступ до більшості лікарських препаратів, і це призводить до маси проблем, визнають у Міністерстві охорони здоров’я.
Тому користь від застосування цих ліків нульова, і МОЗ закликає не керуватися рекламними роликами і порожніми радами при виборі ліків і не витрачати гроші даремно.
“Самому собі, згідно зі світовою практикою, можна призначити хіба що анальгетик, снодійне і засоби від нудоти або діареї”, – констатують у відомстві охорони здоров’я.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...