Ліки, які не лікують: МОЗ порадило, на що не варто витрачати гроші

В українських аптеках продають тисячі препаратів, які не мають лікувальної дії.

В зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я вирішило внести ясність, на які ліки не варто витрачати гроші при вірусній інфекції, передають Патріоти України.

Виявляється, не всі препарати ефективні і корисні, навіть якщо знаєте їх з дитинства.

Як зазначає МОЗ, ГРВІ виглядає невинно, тільки якщо вчасно і правильно лікуватися, а імунітет настільки сильний, що здатний переварити масу прийнятих медикаментів, а у дітей і у людей похилого віку захисні сили організму часто ослаблені.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі від ГРВІ вмирають 2,6 млн дітей. Тому МОЗ наполегливо не рекомендує лікарям (особливо педіатрам) надмірно роздувати списки призначених препаратів і уникати бездоказових методів лікування.

“Грунтуючись на сучасних протоколах і рекомендаціях, МОЗ наполягає на тому, що антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показаннями), “імуномодулятори” і інтерферони не рекомендовані для симптоматичного лікування неускладнених ГРЗ у дітей, – зазначено в офіційному листі-зверненні МОЗ . – Ефективність вітамінів, антигістамінних і рослинних препаратів не доведено, а “сиропи від кашлю” можуть нашкодити дітям до 4-х років. “Комбіновані ліки від застуди”, що полегшують симптоми у дорослих, заборонені для дітей молодшого віку “.

В результаті це стає одкровенням, адже перерахованими препаратами традиційно лікують в районних поліклініках.

В Україні традиційно існує прямий, безрецептурний доступ до більшості лікарських препаратів, і це призводить до маси проблем, визнають у Міністерстві охорони здоров’я.

Тому користь від застосування цих ліків нульова, і МОЗ закликає не керуватися рекламними роликами і порожніми радами при виборі ліків і не витрачати гроші даремно.

“Самому собі, згідно зі світовою практикою, можна призначити хіба що анальгетик, снодійне і засоби від нудоти або діареї”, – констатують у відомстві охорони здоров’я.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...