Літня насолода! - ТОП-7 рецептів неймовірно смачної сезонної випічки

Літо – пора довгоочікуваного відпочинку та щедрих врожаїв. Сезонні фрукти та ягоди складають основу раціону всіх ласунів, а в руках вправної господині соковиті плоди перетворюються у справжні витвори кулінарного мистецтва.

Фахівці пропонують список рецептів літньої випічки, яка не тільки приголомшить смакові рецептори, а й запустить у дію вітамінну "бомбу", безперечно корисну для організму, передають Патріоти України.

Виноградні кекси

У кінці літа і ранньої осені збирають урожай дивної ягоди, що є вітамінним скарбом – винограду. Він багатий на вітаміни А, С, В6 і фолати (похідні фолієвої кислоти), а також на важливі мінерали — калій, кальцій, залізо, фосфор, магній і селен.

Не новина, що з винограду можна приготувати багато холодних десертів, але й випічка з цієї ягоди не залишить у спокої смакові рецептори.

Для приготування соковитих кексів знадобиться:
- 100 гр борошна;
- виноград Киш-Миш;
- 1 ч. л розпушувача;
- ванілін;
- сіль;
- два курячих яйця;
- 60 гр цукру;
- 90 гр вершкового масла.

Приготування:
Для початку виноград слід промити проточною водою та обірвати ягоди. Вершкове масло розтопити, а яєчні жовтки відділити від білків. Білки збити з дрібкою солі до піни.

В глибоку тарілку висипати борошно, вершкове масло і жовтки. Вимісити масу з цукром та додати збиті білки, чайну ложку розпушувача і ванілін.

Готове тісто ретельно перемішати та викласти у формочки, у кожну додати декілька ягід винограду.

Запікати у духовці при 180° 15 хвилин. Остудити та подавати до столу.

Сливова запіканка

Серпень – сезон смачної та соковитої сливи, яку можна знайти чи не у кожному саду. Сливові плоди містять в собі вітаміни А, В1, В2, С, Е, Р, а також фолієву кислоту і ніацин, окрім того, стигла слива багата макроелементами.

Випічка зі сливи завжди була бажаною "гостею" на будь-якому святковому столі, а сливова запіканка стала справжнім трендом цього літа.

Для приготування сливової запіканки знадобляться такі інгредієнти:
- 1 кг сливи;
- 100 гр цукру;
- 1 ст. л соку лимона;
- 250 гр борошна;
- 250 гр цукру (для тіста);
- 1 п ванільного цукру;
- 2 ч. л розпушувача;
- 1 яйце;
- 150 мл сметании;
- 75 гр розтопленого масла.

Приготування:
Сливу слід звільнити від кісточок, нарізати і змішати у великій чашці з соком лимона, цукром і двома столовими ложками борошна. Викласти фрукт у змащену форму. Іншу частину борошна змішати з цукром, розпушувачем і ваніліном. Додати збите яйце, сметану і розтоплене масло, все ретельно перемішати.

Готове тісто ложкою викласти на сливу. Випікати в розігрітій духовій шафі при температурі 180° 35-40 хвилин.

Сирні пиріжки з аличею

Алича – різновид звичайної плодової сливи, окультурена людством багато століть назад. На відміну від інших плодів вона містить мало цукрів, але разом з тим є джерелом органічних кислот (лимонної і яблучної), провітаміна А, вітамінів групи В, РР, Е, а також велику кількість аскорбінової кислоти, пектину та мінералів.

Плоди аличі в свіжому вигляді використовують для лікування і профілактики авітамінозів (курячої сліпоти, цинги і ін.) та закрепів, оскільки вони стимулюють діяльність кишечника.

А ще з аличі можна приготувати багато смаколиків, один з таких рецептів припаде до душі поціновувачам незвичного поєднання продуктів. Для приготування сирних пиріжків з аличею знадобиться:
- 100 гр плодів аличі;
- 2 ст. л картопляного крохмалу;
- 70 гр вершкового масла;
- 235 гр борошна;
- 1 ч. л розпушувача;
- 90 гр цукру;
- дрібка солі;
- 125 гр сиру;
- 2 курячих яйця.

Для початку треба з'єднати масло кімнатної температури і 70 г цукру, добре розтерти суміш і додати одне яйце та сир. Далі всипати просіяне з розпушувачем борошно і дрібку солі. Замісити м'яке тісто, щоб не липло до рук, після чого загорнути його у харчову плівку і відправити в холодильник "відпочити" на півгодини.

Потім тісто слід розкатати до 4-5 мм завтовшки і склянкою вирізати кружальця. На середину кожної заготовки покласти щіпку крохмалю, один плід аличі без кісточки і дрібку цукру. Зверху викласти інший шматочок тіста і сформувати края з допомогою виделки.

Пиріжки викласти у на поверхню для випікання, устелену кулінарним папером. Змастити їх збовтаним жовтком, посипати цукром і відправити у духову шафу на близько 20-25 хвилин. Випікати при температурі 180° до готовності.

Шарлотка з яблуками

Іншою літньою знахідкою є плоди здоров'я – яблука. Вони сістять велику кількість вітамінів, зокрема: С, В1, В2, Р, Е, а також марганець і калій. Яблука - одне з джерел заліза, що легко засвоюється, їх використовують не тільки для профілактики простудних захворювань, але і для лікування важких недуг, таких як злоякісні утворення.

Десертів з яблук можна приготувати безліч, проте "королевою" яблучної випічки є класична шарлотка.

Для її приготування господиням знадобиться:
- 4 яйця;
- 1 склянка цукру;
- 1 склянка борошна;
- 3 яблука;
- лимонний сік;
- рослинна олія.

Приготування:
Для початку яйця слід збити з цукром в міцну піну, додати просіяне борошно та обережно перемішати лопаткою. Яблука очистити від шкірки та видалити серцевину, після чого нарізати тонкими скибочками і збризнути лимонним соком.

У змащену олією форму викласти частину тіста, рівномірним шаром викласти яблука і зверху покрити іншою частиною тіста.

Випікати шарлотку в розігрітій до 180° духовці протягом 35 хвилин до появи світло-коричневої скоринки.

Пісочний пиріг з аґрусом

Щедре літо дарує нам і плоди незвичайної яскравої ягоди – аґрусу. Аґрус містить помірний вітамінний склад, в якому проявляє себе тільки вітамін С. Окрім цього, ягода багата великою кількістю вітамінів А, В1, В6, Е і РР. Також аґрус є справжньою скарбничкою мінералів – марганцю, молібдену і міді.

З аґрусу виходять смачнючі пироги, а особливо – з пісочного тіста. Для приготування такого слід запастись:
- 150 гр вершкового масла;
- 2 яйця;
- 250 гр цукру;
- 2 стакани борошна;
- розпушувач;
- 500 гр аґруса.

Приготування:
Масло слід розтерти з цукром, додати яйця. У вимішану суміш ввести борошно і розпушувач. Розподілити 2/3 тіста у форму, розкласти аґрус та посипати цукром. Іншою частиною тіста оформити поверхню пирога.
Випікати аґрусовий пиріг треба близько півгодини при температурі 190°.

Грушевий Тарт Татен

Одним з найкорисніших літніх дарунків є також плоди грушевого дерева. Окрім того, що груша містить мінімум калорій, вона багата на цукор, органічні кислоти, ферменти, клітковину, дубильні, азотні і пектинові речовини, вітаміни С, В1, Р, РР, каротин (провітамін А), а також флавоноїди і фітонциди (калоризатор).

Господиням, які готові експериментувати на кухні, стане у нагоді рецепт грушевого Тарт Татена – перевернутого пирога на французький мотив.

Для його приготування треба запастись таким продуктами:
- 4 ст. л вершкового масла;
- 4 ст. л цукру;
- насіння 12 коробочок кардамону;
- 250 г листкового тіста (1 пласт замороженого тіста);
- 4 груші, очищені від шкірки і насіння.

Приготування:
Перед початком слід розігріти духову шафу до 220°. Розтоплене масло покласти у форму для випічки (або сковорідку), діаметром 20 см. Рівним шаром насипати спочатку цукор, а потім насіння кардамону.

Після цього пласт розмороженого тіста розкатати трохи більше діаметру форми, проколоти виделкою і прибрати в холодильник охолоджуватися.

Далі треба розкласти половинки груш на шар цукру, потовщеною стороною до краю форми, і поставити її на середній вогонь. Цукор повинен почати пузиритися, перемішуючись з маслом і соком від груш. Як тільки цукор почне перетворюватися в сироп, обережно зняти форму з вогню, накрити тістом і загорнути кінці.

Випікати близько 25 хвилин до золотавої скоринки, поки тісто не підніметься.

Персиковий сметанник

Серпень вважають сезоном ще однієї вітамінної бомби – персиків. Вони багаті вітамінами А, В, С, Е, К, а також мінералами: кальцієм, залізом, магнієм, фосфором, калієм, натрієм, цинком тощо.

Персикова випічка не є популярною, оскільки фрукт надто соковитий для такої термічної обробки. Проте є декілька секретів, з допомогою яких можна втілити цю ідею в життя. Один з таких прикладів – персиковий сметанник.

Для його приготування знадобиться:
- 1 склянка борошна;
- 1 склянка цукру;
- 1 склянка сметани;
- ½ ч. л соди;
- 3 яйця;
- 3 персика;
- цукрова пудра для подачі.

Приготування:
Яйця треба збити з цукром, додати у суміш сметану, соду і борошно, після чого ретельно перемішати. Форму для випічки (діаметром 24 см) змастити маслом та влити тісто. Розкласти зверху скибочки персиків та випікати близько 40 хвилин в розігрітій до 180° духовій шафі.

Готовність перевірити дерев'яною паличкою. Злегка остудити пиріг і перед подачею за бажанням посипати цукровою пудрою.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...