Про це у своєму блозі пише громадський активіст, очільник ГО "Права справа" Дмитро Снєгирьов, передають Патріоти України.
"Є ймовірність того, що війну на Донбасі спробують закінчити за рахунок інтересів України, а тактика і стратегія ЗСУ в зоні АТО буде виходити не з військової доцільності, а від міжнародного фактора та тих рішень, які будуть прийняті в Білому домі, після зустрічі Суркова і Волкера.
РФ спробує "впихнути" окуповані райони Луганської і Донецької областей назад в Україну на умовах повної амністії і особливого статусу, отримавши таким чином можливість через них контролювати всю зовнішню політику України. В такий спосіб Росія спробує відразу вирішити кілька проблем: припинити бойові дії на Донбасі, щоб вийти з-під санкцій та не дати Україні інтегруватися на Захід.
Якщо цей сценарій не спрацює, ймовірно, квазіреспубліки "ДНР" та "ЛНР" буде переформатовано і РФ піде за "придністровським сценарієм" замороженого конфлікту, який не дозволить Україні повноцінно інтегруватися на Захід.
У цьому контексті невипадкова поява проекту "Малоросія". Цим проектом Росія продемонструвала наміри спекатися поруйнованих територій та показати, що на Донбасі відбувається суто внутрішнє протистояння.
Власне, проект "Малоросія" виник під проведення спільних українсько-американських навчань "Сі-Бриз". Це була віддзеркалена відповідь РФ на намагання США показати, що останні виступають активним гравцем у врегулюванні конфлікту на Сході України. Відразу прозвучала заява Захарченка про створення квазіутворення "Малоросія". Причому наголос робився на тому, що "Малоросія" не відокремлюється від України. Йшлося лише про зміну політичного режиму. Росія таким чином намагалася змінити існуючі політичні вектори.
Що стосується військового протистояння на Донбасі, то найближчим часом його градус суттєво зменшиться. Швидше за все гаряча стадія конфлікту вже минула. Зараз все переводиться у дипломатичне русло. Головне питання, яке зараз строїть, – яким чином та за чий рахунок припинити цей військовий конфлікт.
На окупованих територіях Донбасу фактично винищується українська етнічність, саме як носіїв української культури і етносу. Там іде етноцид, про що ми соромимося говорити. Там знищується все українське.
Нам нав'язують ту думку всередині країни, що можна домовлятися з "народом Донбасу", який хоч і має іншу думку, але до якого ми маємо прислухатися. Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак заявив, що після виведення російських військ для України почнеться нелегкий етап, коли Києву доведеться займатися реінтеграцією цих територій і людей. Кого ми маємо там реінтегрувати? У переважній більшості своїй людей зі стовідсотково промитими російськими мізками, які нам знову кричатимуть "услышьте Донбас"? Навіщо нам знову потрібна ця болячка, яку ми всі роки Незалежності тягнули на своїй шиї?
Наразі руба стоїть питання: або збереження територій – і ми знову тягнутимемо "ярмо", яке хилитиме нас донизу і ніколи не дасть піднятися з колін. Або йде питання збереження етнічної самоідентифікації, збереження нації."
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...